Nyderlanduose – Trakų meno mokyklos fanfarinio orkestro sėkmė

i9OK70OXKBalandžio 14–21 dienomis įvyko Trakų meno mokyklos fanfarinio orkestro (dirigentas Egidijus Miknius, vadovas Arvydas Mišeikis) koncertinė kelionė į Nyderlandus, kurios metu kolektyvas jau trečią kartą dalyvavoVI atvirajame Nyderlandų fanfarinių orkestrų čempionate Drachteno mieste ir atstovavo Lietuvai dviejuose koncertuose kartu su fanfariniais orkestrais iš Nyderlandų.

Egzaminas išlaikytas

Pirmieji fanfarinio tipo orkestrai įkurti Belgijoje ir Nyderlanduose, todėl dalyvavimas konkurse vienoje iš šių šalių yra lyg savotiškas tarptautinio lygio egzaminas.Atvirajame fanfarinių orkestrų čempionate Nyderlanduose šiemet dalyvavo 35 orkestrai, o grupėje kartu su Trakų meno mokyklos orkestru – dar šeši kolektyvai. Fanfariniai orkestrai varžėsi atlikdami sudėtingą, specialiai čempionatui parašytą olandų kompozitoriaus Philip Sparke kūrinį „Four Noble Truths“.

„Pagrindinis mūsų dalyvavimo šiame čempionate tikslas buvo savo muzikavimo kokybe prilygti Nyderlandų orkestrams, turintiems gilias fanfarinio grojimo ištakas. Esu laimingas, kad nuo 2012 metų, kuomet pradėjau diriguoti Trakų meno mokyklos orkestrui, kolektyvą papildė daug naujų ir talentingų muzikuojančių vaikų. Jie užaugo, stipriai patobulėjo, tad ši koncertinė kelionė buvo didžiulė motyvacija, skatinanti mus susikaupti naujiems, dar didesniems„žygiams“ ne tik užsienyje, bet ir savoje šalyje bei gimtajame krašte, “– teigia orkestro dirigentas E. Miknius.

Balandžio 18 dieną  Drachteno mieste įvykusį čempionatą galima buvo tiesiogiai stebėti internetinėje svetainėje www.onfk.nl. Drauge su kitais Nyderlandų suaugusiųjų ir jaunimo orkestrais vienoje scenoje konkuravęs Trakų meno mokyklos fanfarinis orkestras kompetentingos komisijos buvo įvertintas 80,67 balo ir nuo prizinę vietą užėmusio kolektyvo atsiliko mažiau nei 7 balais.

Žvilgsnis į ateitį

Orkestro dirigento E. Mikniaus užmegztų tarptautinių ryšių dėka orkestras buvo pakviestas pasisvečiuoti Blumbergo ir Zuidlareno miestuose, kuriuose kartu su šių miestų fanfariniais ir policijos orkestrais surengė du koncertus. Solo su Trakų meno mokyklos orkestru grojo mušamųjų instrumentų klasės mokinė Ūla Mažintaitė ir Vilniaus J. Tallat-Kelpšos konservatorijoje studijuojanti buvusi mokyklos mokinė saksofonininkė Gabija Bartulytė.

Laisvu laiku orkestro dalyviai ir mokytojai plaukiojo laivu „Venecija iš Nyderlandų” vadinamame Githorno miestelyje Nyderlanduose, o paskutinę kelionės dieną pramogavo Heidės  parke Vokietijoje.

„Esu dėkinga mokyklos mokytojams,esamiems ir buvusiems moksleiviams už profesionalų muzikavimą, mokinių tėveliams, aktyviai prisidėjusiems prie kelionės organizavimo ir orkestro rėmėjams:Trakų rajono savivaldybei, Antano Guogos paramos fondui, UAB „Nagelis ir Ko”, kaimo turizmo paslaugų ir pramogų kompleksui „Riterio krantas”, UAB „Algekta”, UAB „Altitudė”, UAB „Nevda”, UAB „Trakų kooperacijos prekyba”, Trakų krašto kultūros ir amatų asociacijai, Larisai ir Sergiejui Stankevičiams“, – sako Trakų meno mokyklos direktorė Neringa Mišeikienė.

Šiuo metu Trakų meno mokyklos orkestras ruošia koncertinę programą, kurią atliks gegužės 31 d. Trakų miesto šventės metu, o rudenį kolektyvas pakvies į orkestro gyvavimo 40-metį pažyminčius koncertus.

iEBJL4SXK

Komentarai

,
Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą