Nyderlandai: siras mėgino susideginti prieglobsčio prašytojų centre

photo_for_gallery_1_51196465

Pabėgėlis iš Sirijos mėgino susideginti prieglobsčio prašytojų centre prie Nyderlandų miesto Zandamo. Kaip praneša ketvirtadienį laikraštis “Noordhollands Dagblad”, incidentas įvyko trečiadienio vakarą.

Leidinio duomenimis, vyras atvyko iš Alepo. Siras apsipylė degiu skysčiu ir jį padegė. Po to jis ėmė šaukti, kad nori pamatyti Turkijoje likusius savo vaikus.

Į pagalbą sirui atskubėjo tautiečiai, kurie užgesino ugnį ir iškvietė greitąją pagalbą. Vyras buvo nugabentas į artimiausią ligoninę. Pasak medikų, jo gyvybei pavojus negresia.

Siras yra vienas iš prieglobsčio prašytojų, jau penkis mėnesius gyvenančių palapinių stovykloje šalia Zandamo. Jiems atvykus buvo pranešta, kad jų prašymai bus pradėti svarstyti per tris mėnesius, bet iki šiol svarstymas dar neprasidėjo. Anksčiau pabėgėliai grasino pradėsią bado streiką, kad prašymų svarstymo procedūra bent jau pajudėtų iš rimties taško. Kaip pažymi stebėtojai, pabėgėlius Nyderlanduose apima vis didesnė neviltis dėl lėto dokumentų įforminimo.

Tai patvirtina ir incidentas, įvykęs praėjusią savaitę Ter Apelo miesto centre, kur pasikorė prieglobsčio prašytojas iš Irako. 30 metų vyrui buvo pranešta, kad jo prašymo svarstymas prasidės ne anksčiau kaip po šešių mėnesių.

Šaltinis: respublika.lt ir eltos info.

Komentarai

Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą