Ar Lietuva laukia grįžtančių emigrantų?

Šarūnė Galdikaitė (LRT nuotr.)

Šarūnė Galdikaitė (LRT nuotr.)

 

Šį trečiadienį 21.00 val. per LRT televiziją laidoje „Emigrantai“ – nuotaikingas reportažas iš Lietuvos vasaros sostinės Palangos ir stebėtiną karjerą Švedijos banke padariusios lietuvės laimės istorija.

Visai neseniai laida „Emigrantai“ rodė reportažą apie Š. Galdikaitę. Tada moteris svajojo susirasti lūkesčius atitinkantį darbą ir grįžti gyventi į tėvynę. Laidos komanda pasidomėjo, ar vis dėlto Lietuva laukia grįžtančių emigrantų?

Šarūnė Švedijos sostinėje Stokholme gyveno septynerius metus. Ten turėjo butą miesto centre, socialinį gyvenimą bei perspektyvų darbą. Viename banke lietuvė dirbo vyresniąja verslo analitike, bet ilgainiui šeimos ir artimųjų ilgesys nugalėjo viską. Šiandien Šarūnei pavyko rasti analogišką darbą, tačiau už gerokai mažesnį atlyginimą.

Banko, kuriame Švedijoje dirbo Š. Galdikaitė, filialų yra ir Lietuvoje, ji tikėjosi tiesiog persikelti ten. Deja, tokios pareigos jau buvo užimtos. Teko griebtis plano B – siuntinėti gyvenimo aprašymus ir tikėtis, kad kas nors atsilieps. Moteris prisipažįsta tikėjusi, kad su tokia išskirtine darbo patirtimi jai bus atviros kone visų Lietuvos bankų durys. Deja, į kelias dešimtis laiškų jai atrašė vos keli. Vis dėlto pavyko – šiandien lietuvė gyvena Vilniuje ir dirba tai, ką gerai išmano.

Moteris atvirauja, kad labiausiai pavargo nuo vienintelio itin dažnai užduodamo klausimo: „Kodėl grįžai, kai turėjai tokias galimybes užsienyje?“ Šarūnė tokiems žmonėms atsako, kad kai kurie dalykai pinigais, turtais ar šlove nepamatuojami. Šiandien lietuvė šypsosi ir džiaugiasi vaikščiodama po išgražėjusią Lietuvos sostinę. „Per septynerius metus daug kas pasikeitė, Lietuvoje atsirado daugiau kitataučių, žmonės daugiau šypsosi, yra paslaugesni“, – sako laidos herojė ir priduria, kad jos širdis čia jaučia vidinę ramybę ir harmoniją.

Alfa.lt

 

Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą