Po didžiosios pertraukos slovėnus paviję olandai pergalės vis tiek neiškovojo

bab83486a54f919c1951b3f6d0faa8c2

Z.Dragičius lemiamu metu rinko taškus (Scanpix nuotr.)

Antrąją pergalę Europos čempionato C grupėje iškovojo Slovėnijos (2/1) rinktinė, kuri 81:74 (23:15, 18:14, 16:23, 24:22) palaužė Olandijos (1/2) krepšininkų pasipriešinimą.

Po dviejų kėlinių slovėnai turėjo dviženklį pranašumą – 41:29. Po didžiosios pertraukos olandai beveik 5 minutes į savąjį krepšį nepraleido nė taško ir išlygino rezultatą – 41:41. Galiausiai Slovėnija atsitiesė ir sugrįžo į pirmaujančios ekipos pozicijas – 57:52 po trijų kėlinių.

Ketvirtajame ketvirtyje prabėgus 6 minutėms slovėnai susikrovė dviženklę persvarą (69:59), bet olandai neketino sudėti ginklų anksčiau laiko ir po spurto 6:0 sugrąžino intrigą – 65:69.

Likus žaisti 75 sekundes Olandija dar labiau priartėjo (70:72), bet lemiamu metu iniciatyvos ėmėsi Zoranas Dragičius, pataikęs tritaškį (75:70), o likus 30 sekundžių į varžovų baudų metimus atsakė dvitaškiu – 77:72. Per likusį laiką rinktinės apsikeitė baudų metimais ir tai leido slovėnams išsaugoti pergalę savo rankose.

Slovėnija: Klemenas Prepeličius 16 (3/5 tritaškiai, 6 rez. perd.), Z.Dragičius (6 atk. kam., 5 rez. perd.) ir Jaka Blažičius – po 13, Alenas Omičius 11 (7 atk. kam.).

Olandija: Charlonas Kloofas 25 (3/3 tritaškiai, 6 atk. kam.), Worthy De Jongas 19 (6 atk. kam.), Robinas Smeuldersas 14.