Berlyne į Kalėdų mugės vietą įskriejo sunkvežimis: yra žuvusių ir sužeistų, įtariama, kad tai – planuotas išpuolis

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Išpuolis Berlyne

Pirmadienį Berlyne į Kalėdų mugės vietą įsirėžė sunkvežimis. Kalėdinėje mugėje buvo daugybė žmonių.

Policijos pareigūnai praneša, kad mažiausiai vienas žmogus žuvo, skelbia BR24. Tuo metu „NBC News“ pranešė, kad daugybė žmonių žuvo, tačiau skaičiaus nenurodo. Tokius duomenis esą patvirtina vietos policija. Pranešta, kad policija sulaikė sunkvežimio vairuotoją. Netrukus po incidento jis iššoko iš transporto priemonės ir bandė pasprukti. Sunkvežimyje buvo dar vienas vyras, jis mirė nuo patirtų sužalojimų. Berlyno policija prašo žmonių be reikalo neiti iš namų.

Pasirodė pranešimų, kad sužeistųjų yra mažiausiai 50, žuvusiųjų – mažiausiai devyni.

Dar daugybė gali būti sužeistų, tačiau kol kas jų skaičius neskelbiamas.

Sunkvežimis įlėkė į Kalėdų mugės vietą ties Kaiserio Wilhelmo atminimo bažnyčia, praneša Vokietijos spauda. Socialiniuose tinkluose paskelbtose nuotraukose matyti sulaužyti prekystaliai, nušluotos prekybos palapinės. Sužeisti žmonės guli ant žemės.

„Berliner Morgenpost“ reporteris Berlyne teigė, kad įvykio vietoje tiesiog siaubinga.

Suplanuotas išpuolis?

Policija apibūdino incidentą kaip „skaudų“. Kaip skelbia BBC, anot pareigūnų, tai – veikiausiai apgalvotas išpuolis. Kol kas neskelbiama daugiau detalių. Įvykio liudininkė Emma Rushton socialiniame tinkle „Twitter“ paskelbė: „Žmonės sutraiškyti. Aš saugi. Aš saugi“.

Priminė išpuolį Nicos kurorte

Kaip manoma, teroro aktas Berlyne priminė kraupų 2016 m. liepos 14-osios vakario išpuolį Prancūzijoje, Nicos mieste.

Tuomet prancūzams ir miesto svečiams triukšmingai švenčiant Bastilijos paėmimo dieną į žmonių pilną Nicos krantinę įlėkė sunkvežimis ir pradėjo traiškyti kelyje pasitaikiusius žmones. Per išpuolį žuvo 19 žmonių iš kelių šalių, o daugiau nei 400 buvo sužeista. Šis išpuolis buvo įvykdytas šaliai dar nespėjus atsigauti po virtinės ankstesnių džihadistų atakų.

Paaiškėjo, kad sunkvežimį į žmones nukreipė 31 metų tunisietis ekstremistas Mohamedas Lahouaiejas Bouhlelis. Jis išpuolio metu buvo nukautas. Atsakomybę dėl šios atakos prisiėmė „Islamo valstybė“, tačiau tyrėjams nepavyko aptikti jokių L.Bouhlelio ryšių su džihadistais. Manoma, jog jis buvo vadinamasis „vienišas vilkas“.

„Čia persipynęs islamo radikalizmas, žavėjimasis smurtu ir ankstesnės psichologinės problemos“, – sakė vienas bylai artimas šaltinis.

Šaltinis: 15min.lt

Komentarai

, ,
Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą