Bijai skristi? Sužinok kaip sumažinti stresą lėktuve

5714e2756c1bb

Dažnas keliautojas pripažįsta turintis skrydžio baimę. „Jei nežinočiau, kad esu kelis tūkstančius metrų virš žemės ir neskaityčiau naujienų apie aviakatastrofas, turbūt skrydį ištverčiau kur kas lengviau“- skrydziai.lt komandai porino keliautojas Lukas. Turintiems skrydžio ar aukščio baimę nerimas gali atsirasti dar prieš lėktuvui pakylant: mažai vietos atsisėsti, žmonių spūstis ieškant savo vietos, deguonies stygius ir panašios priežastys sukelia stresą. Kaip psichologiškai paruošti save, kad skrydis į atostogų šalį būtų ramus ir malonus?

Pasinaudokite pirmenybiniu įlaipinimu

Ši paslauga suteiks galimybę pirmiems be  eilės patekti į lėktuvą. Komfortas be jokio lūkuriavimo prie oro uosto vartų laukiant įlaipinimo gali padėti sumažinti artėjančio skrydžio baimę.

Pasiimkite raminančių priemonių

Keliautojas save pažįsta geriau nei kas kitas. Atkrepkite dėmesį kas Jus veikia raminančiai, pavyzdžiui pastilės su pipirmetėmis, raminantis levandų kvapas ir pan. Pasirūpinkite patogia avalyne bei apranga, kuri leis Jums atsipalaiduoti ir jaustis laisvai lėktuvo kėdėje. Jei skrydis trunka kelias valandas pasirūpinkite pripučiama kelionine pagalvėle ar užklotu.

Pasilepinkite maistu

Leiskite sau nusižengti ir pradėkite atostogas smaližiaudami. Mėgstamas maistas bei skanūs desertai nuteiks gerai ir veiks raminančiai. Kol žvalgysitės po patiekalų meniu nukreipę dėmesį į maisto pasirinkimus, net nepajusite, kaip sumažės stresas. Rekomenduojame saikingai vartoti kavą ir alkoholinius gėrimus, nes orlaivio salone gali trūkti oro bei netikėtai užsupti prasidėjus turbulencijai.

Užsiimkite mėgstama veikla

Įdomi knyga įtraukia ne ką mažiau nei bulvių traškučių pakelis. O jei dar šiais dviem dalykaisyra galimybė mėgautis vienu metu! Įsirašykite į muzikos grotuvą mėgstamos muzikos (telefonus ir kitus elektroninius prietaisus gali tekti išjungti), pasiimkite galvosūkių žurnalą, fiksuokite savo mintis užrašinėje. Nepalikite vietos blogoms emocijoms ir baimei. Įjunkite loginį mąstymą ir bandykite suvokti, ko tiksliai bijote – nežinomybės (kas gali įvykti) ar žiniasklaidos aprašytų aviakatastrofų (lėktuvas vis dar saugiausias transportas iš visų).

Rinkitės vietą toliau nuo lango

Jei gavote vietą prie lango, paprašykite šalia esančio keleivio susikeisti. Sėdėdamas toliau nuo iliuminatoriaus nematysite vaizdų , kurie gali sukelti didesnę paniką. Kol kyla lėktuvas pasistenkite išlikti ramūs, pakalbinti šalia sėdinčius žmones, klausytis muzikos ir pramogauti. Skrydis netruks amžinai, o atostogos svajonių krašte dovanos malonius potyrius!

skrydziai.lt

Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą