G.Vildersas paragino uždaryti Nyderlandų sienas migrantams

geert-wilders-dutch-populist-netherlands-politics-pvv

Nyderlandai turi uždaryti sienas, kad sustabdytų pabėgėlių antplūdį. Tai trečiadienį pareiškė dešiniosios Laisvės partijos lyderis Gertas Vildersas (Geert Wilders).

“Nyderlandai turi ryžtingiau priešintis visiems tiems bailiems politikams, kurie bijo uždaryti sienas”, – pabrėžė jis.

Kaip pažymi Nyderlandų žiniasklaida, šis pareiškimas paskelbtas kitą dieną po to, kai beveik visi parlamentinių partijų vadovai, tarp jų – ir G. Vildersas, pasirašė atvirą laišką šalies piliečiams, kuriame raginama parodyti “savitarpio supratimą ir pakantumą vykstant debatams pabėgėlių klausimu”.

Kelis pastaruosius mėnesius Nyderlandų visuomenė daugiausia dėmesio skiria pabėgėlių temai. Piliečių nepasitenkinimas kol kas reiškiasi daugiausia taikiai, bet incidentų, per kuriuos griebiamasi smurto arba grasinama jo griebtis, daugėja.

Savo susirūpinimą dėl didėjančios įtampos išsakė ir Nyderlandų karalius Vilemas Aleksandras (Willem Alexander). “Mes Nyderlanduose svarstome, o nė jėga sprendžiame klausimus”, pabrėžė monarchas, kuris šiuo metu lankosi Kinijoje su vizitu. Jo manymu, vis dažniau skambantys užgauliojimai ir grasinimai “pakerta vertybes, kuriomis remiasi visuomenė”.

ELTA

Komentarai

Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą