Gėlių, spalvų ir kvapų karalystė – Keukenhofo parkas

Olandijoje esantis Keukenhofas, didžiausias gėlių parkas pasaulyje, mus nustebino ir apsvaigino ryškiomis spalvomis, nesibaigiančiais gėlių laukais ir kvapais. Ši, turistų gausiai lankoma vieta, labai netoli nuo Amsterdamo, devynias savaites per metus yra tikra pavasario rezidencija.

IMG_9228

Tulpės mums seniai žinomos kaip Olandijos simbolis, tad per Velykų išeigines nukeliavę į Amsterdamą, būtinai norėjom pavaikščioti kokiame tulpių lauke. Velykų sekmadienį buvo puikus oras, tad iškeliavom į Keukenhofą, parką netoli Lisės (Lisse) miestelio, kuris yra apie pusvalandis kelio automobiliu nuo Amsterdamo.

Tiesa, tas pusvalandis mums virto kokia valanda – įstrigom kamštyje netoli Lisės, Pietų Olandijos (Zuid-Holland) provincijoje. Pasirodo, Velykų dieną tulpes pamatyti norėjome ne tik mes. Nuvykę į parką, iš pradžių pamatėm ne tulpių, o automobilių lauką. Didžiulėje pievoje stovėjo daugybė automobilių, daugiausiai vokiečiai, belgai ir patys olandai. Vėliau, vaikščiodami parke girdėjom ir lietuviškai kalbančių lankytojų.

DSC_1018

IMG_8902

Keukenhofas, dar vadinamas Europos parku, yra didžiausias pasaulyje gėlių parkas, kurį per 9 savaites aplanko 800 tūkst. žmonių.  Šis parkas veikia kasmet nuo kovo iki gegužės vidurio, apie 9 savaites.

Sakoma, kad geriausias laikas čia apsilankyti yra balandžio vidurys, kai visos gėlės jau žydi. Tačiau tai ne tik pats geriausias, bet ir pats užimčiausias laikas. Tą pastebėjome ir mes, turbūt per šį Velykų savaitgalį ten tikrai pabuvojo pora šimtų tūkstančių lankytojų. Prie parko įėjimo, kaip į kokį koncertą, būriavosi didelė minia, tačiau ilgai laukti nereikėjo nei prie bilietų kasos, nei prie įėjimo – pavyzdinis organizuotumas. Ta minia vėliau šiek tiek išsisklaidė didžiuliame parko plote, kuris yra net 32 hektarai.

IMG_8990

2014 m. gėlių parko tema yra Olandija ir tulpių manija – galima sužinoti tulpių istoriją, kaip jos atkeliavo į Europą ir kaip jos užvaldė olandus – tulpių svogūnėliai prieš kelis šimtmečius buvo prilyginami auksui. Parko akcentas – mozaika iš 60 tūkst. tulpių ir hiacintų, vaizduojanti Amsterdamo kanalus. 2013 m. sezonu parko tema buvo Londonas, ir buvo galima pamatyti gėlių mozaikas su žymiausiais britų sostinės pastatais, o 2012-ųjų sezonas parke buvo paskirtas Lenkijai.

2015-ųjų sezonas parke bus skirtas pagerbti garsų olandų menininką Vincentą van Gogą – šiemet yra lygiai 125 metai po jo mirties.

IMG_9012

 

Parke galima grožėtis ne tik tulpėmis, bet ir narcizais, hiacintais ir kitomis gėlėmis bei žydinčiais krūmais. Nosis kutena gėlių kvapai, tokios koncentracijos kvapų dar nebuvo tekę užuosti – atvykti iš miesto į tokius gėlynus buvo gera terapija plaučiams ir galvai.

Kaip Amsterdame, taip ir Keukenhofo parke keliauti galima ne tik pėsčiomis, bet ir vandeniu. Parke ir aplink jį yra daug kanalų, ir valtimi apkeliauti visą parką galima gana greitai. Kelionė elektra varomu ekologišku keltu kainuoja €8 žmogui ir trunka 45 minutes. Bilietus galima įsigyti šalia malūno esančiame kioske.

IMG_3731

IMG_9113

Keukenhofo parke rasite ne tik gėlių, bet ir kitokių įdomybių: meno dirbinių,  naminių gyvūnų fermą, gyvatvorės labirintą, istorinį sodą, japonišką sodą, vaikų žaidimų aikšteles. Kasdien 14 val.  galima prisijungti prie nemokamos ekskursijos per parką su gidu.

Taip pat nepatingėkite užlipti į vėjo malūno apžvalgos aikštelę – iš čia gerai matosi parko tulpių laukai. Šis malūnas, įtrauktas į UNESCO paveldo sąrašą, buvo pastatytas 1892 metais ir padovanotas Keukenhofo parkui 1957 m.

IMG_9212

Įdomių ir labai spalvingų augalų ir krūmų pamatysite japoniškame sode. O Willem-Alexander šiltnamiuose gėlių kvapai dar intensyvesni nei lauke.  Čia žydi daugiau kaip 600 rūšių tulpių, taip pat lelijos, hiacintai, amariliai, hortenzijos. Beatričės paviljone  rasite orchidėjų parodą, o Nassau oranžerijoje – rožių, chrizantemų, frezijų, gerberų, alstromerijų.

IMG_9121

IMG_9219

Šis parkas, be abejo, yra tikras rojus sodininkams, gėlininkams ir kraštovaizdžio specialistams. Tačiau neabejoju, kad parkas patiks visiems, netgi tiems, kurie, kurie neskiria narcizo nuo žibutės, neturi sodo ir neaugina gėlių – tokios daugybės įvairiaspalvių gėlių niekur kitur nepamatysite.

Amsterdamas

Tad jei vykstate į Amsterdamą pavasarį, būtinai užsukite į Keukenhofą. Patartume su savimi pasiimti pikniko krepšelį su maistu ir gėrimais, nes panorėję užkąsti parke, už paprastą sumuštinį su kumpiu sumokėsite 4,5 €, už buteliuką vandens – 3 €.  O vietų piknikui parke yra pakankamai.IMG_9240

Tiesa, į Keukenhofo tulpių laukus nebuvome įleisti – tulpių vagos driekėsi už kanalo ir lankytojams įeiti ten nebuvo galima. Tačiau tik išvažiavę iš parko teritorijos, pamatėme tulpių laukus, kuriuose žmonės fotografavosi ir vaikščiojo, peršokę nedidelį kanalą. Nežinau, ar taip galima, ar ten turistai savivaliauja, bet ir mes trumpam sustojome prie tulpių jūros.

IMG_9269

DSC_1023

Parko adresas: Stationsweg 166 A 2161 AM Lisse, Netherlands.

Kainos: įėjimas į parką suaugusiems kainuoja 15 € , vaikams – 7,50 €. Dar reikės mokėti 6 € už stovėjimo aikštelę. Daugiau informacijos apie parką galite rasti čia>>. 2014 m. parkas veikia iki gegužės 18 d.

2015 metais Keukenhofo parkas lankytojų laukia nuo kovo 20 iki gegužės 17 d.

BILIETAI

Buvauten-logo-v

 

 

Komentarai

,
Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą