Metas sustabdyti paauglių girtuokliavimus: festivaliuose bus ribojamas alkoholis

Alkoholio vartojimo prevencinė grupė „Stap“ siekia, kad festivalių ir kitų po atviru dangumi vykstančių renginių organizatoriai apribotų alkoholio vartojimą: vienam vakarėlio lankytojui – dvi taurės / bokalai alkoholio ir tik baro ribose.

„Staps“ teigimu, tai padės apsaugoti jaunesnius nei 18-a metų jaunuolius nuo per didelio alkoholio vartojimo. „Jei kiekvienas užsisakys alaus tik sau (teisiškai), bus gerokai lengviau tai sukontroliuoti“, teigė „Stap“ direktorius Wim‘as van Dalen‘as.

Vyresniems ir dabar yra draudžiama pirkti alkoholinių gėrimų jaunesniems nei 18-a metų jaunuoliams, priešingu atveju, jiems yra skiriamos baudos.

„Dauguma jaunuolių geria per daug. Tačiau jie patys negali nusipirkti alkoholio, tad jo nuperka vyresni draugai. Tai yra labai dažna, o ypač tokiuose renginiuose kaip „TT“ Asene ir Neimegeno keturių dienų žygiuose. Šią vasarą, daugybė jaunesnių nei 18-a metų jaunuolių, buvo paguldyti į ligoninę dėl apsinuodijimų alkoholiu, o dalis jų net atsidūrė komoje“, teigė „Stap“ direktorius.

Koncertų organizatoriaus „Mojo“ atstovo spaudai teigimu, šis siūlymas gana nepraktiškas. Pasak jo, jaunesni 18-os metų, ir taip turi dėvėti specialią apyrankę, tad negali įsigyti alkoholio, tačiau draudimas pirkti daugiau nei du bokalus alaus paskatintų tikrą audrą.

2016-aisiais metais 791 paauglys buvo paguldytas į ligoninę dėl apsinuodijimo alkoholiu, t. y. 15 proc. mažiau nei 2015-aisiais.

 

 

 

Justina Tumaitė | OlandijosLietuviai.lt

Komentarai

, , , ,
Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą