Savaitgalio planai: visi kviečiami skaičiuoti drugelius

Šį savaitgalį Nyderlanduose vyks metinis drugelių skaičiavimas. „The Vlinderstichting“, užsiimantys Olandijos drugelių išsaugojimu, šį savaitgalį maloniai kviečia visus atvykti į šį renginį. „Renginio idėja tokia, kad atvykę žmonės vaikščiotų parko teritorijoje maždaug 15 minučių ir skaičiuotų čia esančius drugelius“, idėja dalinosi „The Vlinderstichting“ įkūrėjas Kars‘as Veling‘as.

Šis drugių skaičiavimas padės sužinoti įdomybių apie skirtingas drugių rūšis ir didžiulį jų kiekį šalyje. Ši informacija – labai svarbi, mat drugeliams Nyderlanduose tenka kovoti dėl savo būvio. „Iš tiesų drugelių padėtis Nyderlanduose nėra pati geriausia. Iš pradžių mes turėjome 70 drugių rūšių, tačiau net 18 iš jų išnyko. O iš likusių 50-ties, net 30-čiai gresia pavojus išnykti“, teigė Veling‘as.

Pasak Veling‘o, taip yra dėl to, kad Nyderlanduose labai smarkiai sumažėjo žalumos ne tik dėl miestų ir kelių plėtros, tačiau jos gerokai mažiau ir žmonių soduose. „Daugybė žmonių augalus bei gėles savo gėlynuose keičia akmenimis, o tai – labai žalinga drugiams“.

Drugių skaičiavimas prasidėjo penktadienį 10:00 val. ryto, o pasibaigs sekmadienį 17:00 val. vakaro. Norintys sudalyvauti, gali apsilankyti vlindermee tinklapyje, jame užsiregistruoti ir susipažinti su drugiais, kuriuos galės išvysti renginyje. O norintiems susirasti daugiau informacijos, yra galimybė atsisiųsti ir mobiliąją programėlę.

 

 

Justina Tumaitė | OlandijosLietuviai.lt

Komentarai

, ,
Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą