Iš kur pasisemti energijos? 6 būdai be kofeino

nuovargis-5620fca38be96

Nesvarbu, ar naktį prastai išsimiegojote, ar tiesiog per dieną stipriai nuvargote, kartais energija, rodos, tiesiog išnyksta. Ir nors puodelis kavos ją tikrai gali sugrąžinti, yra ir kitų būdų, kaip įgauti žvalumo.

Portalas livestrong.com pateikia 6 būdus, kurie taip pat, kaip ir kava, veiksmingai suteiks jums energijos.

Paragaukite cinamono

Shutterstock nuotr./Šokoladas.

Shutterstock nuotr./Šokoladas.

 

Arba bent jau jo pauostykite… 2005 metais atliktas tyrimas atskleidė, kad cinamono kvapas suteikia energijos ir sužadina tam tikrus smegenų centrus, atsakingus už atmintį ir budrumą.

Taigi, kai pritrūksite energijos darbe, sukramtykite cinamono skonio kramtomąją gumą arba ant savo darbo stalo visuomet laikykite cinamono kvapo žvakę.

Pakaks ją pauostyti, ir puikus cinamono aromatas ne tik sužadins mintis jaukius vakarus namuose, bet ir suteiks jums kiek žvalumo.

Užkandžiaukite džiovintomis slyvomis

„Fotolia“ nuotr./Slyvos

„Fotolia“ nuotr./Slyvos

 

Vietoj kaloringų šokoladukų ar sausainių užkandžiams verčiau jau rinkitės džiovintas slyvas – jos ne tik sveikesnės, bet ir gali suteikti trūkstamos energijos.

Tai įrodė 2001 metais atliktas tyrimas, kurio metu taip pat paaiškėjo, kad valgant džiovintas slyvas kraujyje nepakyla cukraus lygis. Mokslininkai šį faktą aiškino tuo, jog slyvose gausu skaidulų ir sorbitolio, dėl kurių ilgesnį laiką išlaikomas sotumo jausmas.

Leiskite jus atgaivinti gamtai

Vida Press nuotr./Moteris

Vida Press nuotr./Moteris

 

Asmeninis treneris Jimmy Minardis tikina, kad energijos pasisemsite ir nors keletui minučių ištrūkę į lauką. Anot jo, tai padės ne tik kiek pravėdinti galvą bei mintis, bet ir pagerins nuotaiką.

2009 metais atliktas tyrimas įrodė, kad vos 15–20 minučių lauke energijos suteikti gali tiek pat, kiek ir vienas puodelis kavos. Kiti tyrimai taip pat atskleidė, kad buvimas gamtoje gerina ir nuotaiką bei pakelia pasitikėjimą savimi – tam gamtoje užtenka pabūti bent 5 minutes.

Krimskite riešutus

graikiniai-riesutai-55b9dfb6c9b38

„Fotolia“ nuotr./Graikiniai riešutai

 

Norintiems pasisemti energijos mitybos ekspertė Emily Littlefield užkandžiams rekomenduoja rinktis migdolus arba graikinius riešutus, mat abu jie – puikus maistas smegenims.

Šiuose riešutuose gausu baltymų ir skaidulų, taip pat svarbių mineralų: kalcio, magnio bei kalio, o riešutuose esantys sveikieji riebalai bei skaidulos padeda ilgiau išlaikyti sotumo jausmą, taigi ir neleidžia išblėsti energijai.

Išbandykite greitą kvėpavimą

Fotolia nuotr./Taisyklingas kvėpavimas mažina nuovargį, gerina medžiagų apykaitą, stiprina ramybės ir harmonijos pojūtį.

Fotolia nuotr./Taisyklingas kvėpavimas mažina nuovargį, gerina medžiagų apykaitą, stiprina ramybės ir harmonijos pojūtį.

 

Negalite pasitraukti nuo darbo stalo, tačiau jaučiate, kaip po truputį blėsta jūsų energija? Asmeninis treneris Jimmy Minardis pataria tokiu atveju išbandyti greitą kvėpavimo techniką.

„Pabandykite pro nosį greitai įkvėpti ir greitai iškvėpti orą, šį pratimą darykite maždaug 15 sekundžių sučiaupę burną ir netrukus pajusite, kaip energija grįžta“, – pataria treneris.

Išnaudokite šaltą vandenį

hot-girl-cold-shower

Šaltas vanduo suaktyvina širdies darbą, pagerina kraujo spaudimą ir suteikia žvalumo – taigi, jei darbo dienos metu pajusite, kaip blėsta jūsų energijos atsargos, pabandykite veidą, rankas ar kaklą apsišlakstyti labai šaltu vandeniu. Akimirksniu pajusite, kaip staigiai išsilakstė visi miegai.

ji24_smalllogo

 

,
Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą