Malūnų kaimelis Olandijoje

Šiluma palengva mus lepina, o pražystanti gamta tobulai kvepia pavasariu. Tokiu metu galvoje ima tvenktis vasaros atostogų idėjos. Tad kurgi keliauti? Siūlyčiau aplankyti Kinderdijką (Kinderdijk) – malūnų kaimelį Olandijoje, jeigu dar neteko jame būti.

Kinderdijkas (dar žinomas kaip vėjo malūnų kaimelis) – tai į UNESCO sąrašą įtrauktas istorinio paveldo kaimelis, esantis netoli Roterdamo miesto, kuriame vėjyje supasi devyniolika senutėlaičių malūnų. Šie yra kiek rekonstruoti, kad galėtų tęsti lankytojų supažindinimą su Olandijos folkloru. Jie pūpso, rodos, visur: ant iškastų kanalų krantų, ant kalvų ir pievose. Beje, pastarosiose galite išvysti žole ir gaiviu oru besimėgaujančių įvairių kaimuose auginamų gyvulėlių ir paukščių: avių, ožkų, vištų ir kitų. Malūnai taip „išmėtyti“ ne šiaip sau – taip pastatyti jie turėjo vienas kitam neužstoti vėjo, kad būtų galima sumalti kuo daugiau grūdų.

Kinderdijko kaimelis jums pasiūlys smagių pramogų! Vos įžengusius pro vartelius, jus pasitiks linksmas malūnininkas. Jis mielai papasakos kaimelio istoriją. Senutėlėje trobelėje galėsite pamatyti ir netgi pasimokyti, kaip gaminti sūrius. Ten smagiai juos riečiantys olandai jums taip pat pademonstruos savo tautinius drabužius.

Išalkote? Štai gretimoje troboje įkurtas tradicinių olandiškų patiekalų restoranėlis.

Senutėlaitėse trobose yra suvenyrų ir rankdarbių parduotuvėlių, siūlančių įvairiausių gėrybių. Tiems, kuriems įdomu, kaip konstruojami ir kaip veikia malūnai, rengiami parodomieji darbai, netgi patariama, kaip tapti malūnininku!

Verta paminėti, kad šis kaimelis tapo muziejumi, kai 1950 metais iš jo išsikėlė paskutinis jo gyventojas… Taigi tiesiog nuostabi XVIII amžių primenanti aplinka jus nukels į gražią olandišką pasaką, kurioje esate laukiami visada: pasivaikščioti po muziejų ir įkvėpti olandiškos senovės galite atvykti bet kada.

Jeigu susidomėjote, daugiau informacijos galite rasti oficialioje malūnų kaimelio-muziejaus interneto svetainėje www.kinderdijk.com.

Diana Du
Dianos Du nuotraukos                                                                              lietuve.lt

Komentarai

Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą