Vokietijoje kovą kilo gamintojų kainos

Vasarį-kovą Vokietijos gamintojų kainos kiek kilstelėjo. Tiesa, jos sumenko, palyginti su trečiuoju 2014 metų mėnesiu. Daugiausiai įtakos registruotiems pokyčiams turėjo smukusios naftos kainos, rodo pirmadienį paviešinti oficialūs duomenys. Apie tai praneša “Dow Jones”.

file42263721_93e67f34

Šalyje gamintojų kainos kovą kilo jau antrąjį mėnesį iš eilės, o palyginti su vasariu, rodiklis padidėjo 0,1 proc. Toks pokytis susidarė vasarį-kovą 4,4 proc. pakilus degalų kainoms, teigiama federalinės statistikos tarnybos pateikiamoje ataskaitoje.

Palyginti su praėjusių metų kovu, gamintojų kainos sumažėjo 1,7 proc. Tiesa, metinis rodiklio nuosmukis susidarė mažesnis nei vasarį, kai sumažėjimas sudarė 2,1 proc.

Leidinio “The Wall Street Journal” apklausti ekonomistai tikėjosi, kad per mėnesį rodiklis pakils 0,2 proc., o per metus sumenks 1,6 proc.

Kovą Vokietijoje labiausiai gamintojų kainas kilti skatino energetinių išteklių vertė. Palyginti su vasariu, pastarosios išliko nepakitusios, tačiau, palyginti su 2014 metų kovu, sumenko 4,7 proc.

Atskaičiavus nepastovias energetikos išteklių kainas, pastebėta, kad per mėnesį rodiklis kilstelėjo 0,1 proc., o per metus sumenko 0,5 proc.

ELTA

 

Komentarai

,
Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą