Olandai turi investuoti daugiau į savižudybių prevenciją

Valstybės visuomenės sveikatos sekretorius Paulas Blokhuisas ketina kritiškai apžvelgti padidėjusio savižudybių skaičiaus Nyderlanduose priežastis, kaip jis pats teigė antradienį. Politikas siekia išsiaiškinti, kas paskatino savižudybių didėjimą, ir ar tai vienkartinis reiškinys, ar vyksta kažkas rimtesnio, kaip rašoma NU.nl.

Antradienį Statistics Nederlands atskleidė, kad praeitais metais šalyje nusižudė 1917 žmonių. Beveik padvigubėjo nusižudžiusių paauglių skaičius – nuo 48 paauglių 2016 metais iki 81 praeitais metais.

Pasak Blokhuiso, šis pokytis „demonstruoja, kad vyriausybei būtina skirti daugiau dėmesio savižudybių prevencijai“. Viena iš vyriausybės priemonių yra skirti daugiau pinigų savižudybės prevencijos fondui 113 Zelfmoordpreventie.

Blokhuisas aptars savižudybių didėjimą ir priemones padėčiai pagerinti su 113 Zelfmoordpreventie ir olandų savivaldybių asociacija VNG šią savaitę.

Žmonės Nyderlanduose, kenčiantys nuo depresijos arba galvojantys apie savižudybę, gali skambinti patarėjams „Sensoor“ (0900-0767, 5 ct/min) arba jų savanoriams vietiniais numeriais. „113 Zelfmoordpreventie“ taip pat galima skambinti visą parą numeriu 0900-0133.

Laima Jancaitė | OlandijosLietuviai.lt

Komentarai

, ,
Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą