Lietuvis darbdavys reikalauja „otkatų“ ir Olandijoje

Lietuviai sako, kad emigracijoje su tautiečiais geriau neprasidėti – apgaus, apvogs, nuskriaus. Socialinės dokumentikos laidoje „Emigrantai“ šį antradienį – dvi istorijos apie lietuvių emigrantų santykius su darbdaviais tautiečiais.

emigrantas-olandijoje-linas-54aa5198ab1bf
Į Olandiją, Hagą „Emigrantų“ komanda atvyko gavę laišką iš Evelinos ir Lino. Jie norėjo pasidalinti savo nemalonia patirtimi su lietuviu darbdaviu. Evelina dar mokykloje pastojo, metė mokslus ir su dešimčia metų vyresniu vyru Linu bei jo septynerių metų sūnumi Eimantu išvyko kuo toliau nuo smerkiančių lietuvių akių.
emigrantai-olandijoje-evelina-ir-linas-54aa51c60b1ac
Toli pabėgti nepavyko, nes Linas įsidarbino logistikos įmonėje, kurios vadovas buvo lietuvis. Darbdavys ėmė kontroliuoti Lino pajamas, siūlė papildomų darbų, už kuriuos vėliau reikalaudavo sumokėti 10 proc. nuo atlygio. Nekviestas ateidavo į svečius, elgdavosi kaip namie: gerdavo, rūkydavo, valgydavo. Bendravo su Evelina, vesdavosi Eimantą į atrakcionus ir visus tarpusavyje kiršindavo. Šeimoje kilo pykčiai ir nesantaika, poros santuoka pakibo ant plauko.Šiandien Linas yra nuosavo statybų verslo vadovas. Kad įsitvirtintų versle, jam teko dirbti kone po 20 valandų per parą. Šiandien šeima džiaugiasi savo darbo vaisiais: grąžino skolą valstybei, liko tik 2 tūkstančiai eurų, nors skola buvo išaugusi iki 20 tūkstančių. Lietuviai tiki, jog sunkumai jau praeityje.

„Emigrantai“ – antradienį 19.30 val. per LRT televiziją. Reportažus rengė Orijus Gasanovas ir Akvilė Kavaliauskaitė. Laidos įrašą galite rasti LRT.lt „Mediatekoje“.

Komentarai

Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą