NFA specialistai Olandijoje susipažino su legendinio „Ajax“ klubo sistema

lff_3

Gruodžio mėnesį Olandijoje viešėję Nacionalinės futbolo akademijos (NFA) atstovai turėjo galimybę iš arti susipažinti su vienos žymiausių Europos futbolo klubų Amsterdamo „Ajax“ futbolo akademijos specialistais, treniruočių procesu bei stebėti klubo komandų dvikovas.

Komandiruotės Amsterdame metu NFA direktorius Raimondas Statkevičius bei treneriai Gintaras Krasauskas ir Rokas Garastas susitiko su „Ajax“ klubo treneriais, atstovais, jaunimo grupių vadovais, dalyvavo įvairaus amžiaus grupių praktinėse pratybose, stebėjo klubo pagrindinės, rezervinės ir jaunimo komandų rungtynes.

„Gavome gerą galimybę susipažinti su visa Amsterdamo „Ajax“ klubo struktūra, jos komandomis ir kaip jos funkcionuoja. Nemažai diskutavome apie jų jaunimo ugdymo programą ir kaip ją galėtume pritaikyti mūsų šalyje“, – LFF.lt pasakojo R. Statkevičius.

Pirmąją viešnagės Olandijoje dieną NFA specialistai susitiko su „Ajax“ internetinės akademijos direktoriumi Sanderiu van de Goe, kuris prieš kelis mėnesius lankėsi Lietuvoje, taip pat apžiūrėjo visą „Ajax“ klubo treniruočių bazę su dirbtinės ir natūralios vejos aikštėmis, pagrindiniu klubo stadionu, maniežu ir kita.

Svečiai iš Lietuvos dalyvavo visų amžių grupių treniruotėse, kurios jiems paliko didelį įspūdį. Treniruotėse dirbo ne vienas, o daug trenerių, kurie visi turėjo savo užduotis ir buvo atsakingi už techninį, taktinį bei fizinį parengimą.

„Amsterdamo klube tas pas žaidimo modelis išlaikytas visose akademijos komandose, pradedant nuo jauniausiųjų U-14 ir baigiant pagrindine ekipa. Tą puikiai pamatėme stebėdami pagrindinės komandos rungtynes Čempionų lygoje, rezervinės ir U-21 ekipų dvikovas“, – kalbėjo R. Statkevičius.

Lietuviai susitiko su Patricku Ladru, kuris dirbdamas “Ajax” klubo jaunimo sistemoje įvairiose pareigose prisidėjo ruošiant tokius žaidėjus kaip Wesley Sneijderis ar Rafaelis van der Vaartas. Buvo diskutuojama apie žaidėjų rengimo kryptis ir visą akademijos vystymo sistemą, stebėta kaip vyksta pačių jauniausių futbolininkų atranka į akademiją.

„Labiausiai įsiminė tai, jog vaikai pat nuo aštuonerių metų pasižymi labai stipria individualia technika, visi sugeba puikiai žaisti vienas prieš vieną. Olandai labai daug dėmesio skiria individualiai stiprių futbolininkų ruošimui”, – įspūdžiais apie “Ajax” akademijos sistemą dalijosi NFA treneris Gintaras Krasauskas.

Vizito metu R. Statkevičius dar kartą aptarė galimybes Lietuvoje įdiegti garsios futbolo akademijos nuotolinio mokymosi programas, kuriomis jau naudojasi daug garsių Europos klubų bei šalių futbolo federacijų. Preliminariai sutarta dėl vienos iš UEFA PRO licencijos kursų sesijos vykdymo Amsterdamo „Ajax“ akademijoje.

“Ajax” klubas yra 33 kartus iškovojęs Olandijos čempionų vardus ir keturiskart laimėjo Europos čempionų taurę. 1971-1973 metais Amsterdamo ekipa pademonstravo totalinį futbolą ir vedama Johano Cruyffo Europoje triumfavo triskart iš eilės. 1995 m. Čempionų lygoje triumfavo jaunų “Ajax” auklėtinių pagrindu sudaryta ekipa, kuri po metų taip pat žaidė ir turnyro finale.

diena.lt

Komentarai

Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą