Lietuviai asmens tapatybes kortelę galės gauti ir užienyje

2015 metais užsienyje gyvenantys lietuviai negrįždami į Lietuvą galės gauti ar pasikeisti ne tik pasą, bet ir asmens tapatybės kortelę. Šiandien liberalo Remigijaus Šimašiaus inicijuotas įstatymų pataisas priėmė Seimas.

image

 

„Tai puiki žinia prieš pat šventes dešimtims tūkstančių užsienio lietuvių. Tokiu būdu tikrai sumažinsime rūpesčių ir panaikinsime perteklines biurokratines kliūtis, padėsime daugeliui žmonių sutaupyti laiko ir pinigų. Asmens tapatybės kortelė yra pigesnis ir daugeliui patogesnis dokumentas nei pasas. Dėl to šių dokumentų išdavimo tvarką užsienyje buvo būtina suvienodinti“, – sakė Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos narys R. Šimašius.

Liberalas primena, kad Lietuva nuo 2007-ųjų prisijungė prie Šengeno erdvės – nuo to laiko Europos šalys visiškai pripažįsta Lietuvos piliečių asmens tapatybės korteles.

Atsižvelgiant į Asmens tapatybės kortelės, Konsulinio statuto ir Konsulinio mokesčio įstatymų pakeitimus, norintiems pasikeisti ar gauti asmens tapatybės kortelę reikės kreiptis į užsienyje esančią Lietuvos diplomatinę atstovybę ar konsulinę įstaigą. Nauja tvarka įsigalios nuo 2015 metų kovo 2 dienos.

Anglija.today

 

 

Komentarai

Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą