5 nemokamos pramogos Nyderlanduose liepą

Vasara jau čia, ir šiuo metu Nyderlanduose yra tiek daug nemokamų pramogų! Straipsnyje pateikiamas trumpas sąrašas geriausių nemokamų dalykų, kuriuos reikia išbandyti šį mėnesį.

1. Keliaukite į paplūdimį.

Kada: visą vasarą (drąsiausiesiems – visus metus).

Kur: visuose Nyderlandų paplūdimiuose.

Taip, ši pramoga – savaime suprantama. Vis dėlto būtų kvaila šią vasarą nepasimėgauti nuostabiais Nyderlandų paplūdimiais! Žinoma, pirmasis sąraše turėtų būti Scheveningeno paplūdimys. Hagos paplūdimyje galima rasti visko – paplūdimio barų, žuvies restoranų, įvairių pramogų ir, žinoma, gražų švarų paplūdimį, kuriame galite mėgautis saulės voniomis. Vis dėlto jeigu pilnutėlės žmonių erdvės jums ne prie širdies, Amsterdame galite rasti daug miesto paplūdimių. Atsiloškite kėdėje ir atsipalaiduokite, nes paplūdimiai – viena iš geriausių nemokamų pramogų Nyderlanduose liepą.

2. Amsterdamo gėjų paradas.

Kada: liepos 28 d. – rugpjūčio 5 d.

Kur: Amsterdame.

Ir vėl ateina šis metas! Amsterdamo gėjų paradas – vienas iš spalvingiausių ir smagiausių lauko vakarėlių. Švęskite lygybę su visu Amsterdamu besilinksmindami gatvėse. Kartu labiausiai laukiamas renginys yra kanalų paradas, kai daugiau nei 80 išpuoštų valčių plaukia „Prinsengracht“ kanalu. Tūkstančiai žmonių susirenka pamatyti, kaip spalvingos valtys plaukia ir švenčia lygybę Nyderlanduose. Tai širdžiai malonus vakarėlis, į kurį kviečiami visi!

3. „Rotterdam Unlimited“

Kada: liepos 24-28 d.

Kur: Roterdame.

„Rotterdam Unlimited“ galima apibūdinti kaip Vasaros karnavalo ir „Dunyos“ festivalio vaiką. Ši jungtinė avantiūra pradėta 2013-aisiais, ir nuo tada pravardžiuojama Roterdamo vasaros festivalio paradu. Šio festivalio tikslas – švęsti kultūrinę įvairovę. Renginio metu vyksta muzikiniai mūšiai, paradai, šokiai, groja gyva muzika, rodomas teatras ir vyksta daug kitų įdomių dalykų. Šis spalvingas vasaros renginys vyksta senojoje Roterdamo miesto dalyje. Tai – karštas vakarėlis, trunkantis penkias dienas. Taigi pasipuoškite savo spalvingiausiais rūbais ir pasiruoškite šokti visą naktį!

4. Afrikietiškas Hagos festivalis.

Kada: liepos 15 d.

Kur: Hagoje.

Kaip jau pastebėjote, vasara Nyderlanduose – festivalių metas. Vis dėlto Afrikietiškas Hagos festivalis išskirtinis tuo, kad jo metu suklesti afrikietiškas menas ir kultūra. Šio kultūrinio renginio tikslas – kad Afrikos muzikantai ir vizualaus meno atstovai taptų pastebimesni Hagoje. Taip pat renginio metu vyksta afrikietiškas turgus, afrikiečių talentų šou ir yra paruošta speciali programa vaikams. Taigi atvykite į „Zuiderparktheater“ Hagoje ir pajauskite Afrikos kultūros magiją.

5. Dienos kelionė šalia Amsterdamo.

Kada: visus metus (bet pageidautina tada, kai saulėta).

Kur: šalia Amsterdamo.

Jei jums festivaliai ne prie širdies ir apskritai nemėgstate minių, tuomet dienos kelionė už Amsterdamo gali būti tobulas pasirinkimas jums. Stebėtina, kad aplink Amsterdamą yra tiek daug mažų miestelių ir kaimų, kurie yra ne tik žavingi, bet juose galima pajausti tikrą olandišką dvasią. Šie miesteliai nėra tokie perpildyti žmonių kaip Amsterdamas ir juose yra juntamas per dešimtmečius išlaikytas „olandiškumas“.

Vienas iš tokių miestelių yra Leidenas. Šis miestelis – ne tik nepaprastai gražus, bet čia visus metus vyksta įvairių renginių. Vis dėlto jei ieškote kokios labiau izoliuotos vietos, tuomet aplankykite olandų salą Tekselį. Tai maloni nedidelė sala, kurioje galima rasti užuovėją nuo Amsterdamo triukšmo.

Laima Jancaitė | OlandijosLietuviai.lt

Komentarai

, ,
Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą