Nacionalinė karščio banga: sulaužyta 15 rekordų

Nyderlanduose dabar – oficiali nacionalinė karščio banga. Ketvirtadienį, 11:20 val., temperatūra De Bilte pasiekė 30 laipsnių. Tai – trečia iš eilės diena, kai temperatūra pasiekė 30 laipsnių, taigi paskelbta karščio banga.

Kad būtų paskelbta nacionalinė karščio banga, De Bilte temperatūra penkias dienas iš eilės turi siekti 25 laipsnius arba daugiau. Tris iš šių dienų temperatūra turi siekti bent 30 laipsnių.

Dėl ekstremalaus karščio meteorologinė stotis KMNI jau skelbė pavojų.

Ketvirtadienį karščio rekordas buvo užfiksuotas 15-oje meteorologinių stočių Nyderlanduose. Karščiausia buvo Arsene ir Limburge – ten daugiausia buvo 38,2 laipsniai. Terscelling buvo užfiksuotas didžiausias rekordas – 1,6 laipsniais daugiau nei buvęs rekordas. Mažiausias skirtumas buvo Arsene ir Hupsel. Abiejose vietose temperatūra buvo 0,2 laipsniais aukštesnė nei praeito rekordo metu.

KMNI turi 33 stotis Nyderlanduose. Ketvirtadienį 23-ose iš jų buvo użfiksuota 35 laipsnių arba didesnė temperatūra.

Paskutinį kartą nacionalinė karščio banga Nyderlanduose buvo 2015-aisiais. Tuomet karščio banga truko šešias dienas – nuo birželio 30 dienos iki liepos 5 dienos. Dabar temperatūra De Bilte siekė bent 25 laipsnius nuo liepos 15 d. Taigi ketvirtadienį karščio banga tęsėsi jau 12 dienų. Iki šiol buvo tik penkios karščio bangos, kurios tęsėsi ilgiau nei dvylika dienų, nuo tada, kai temperatūra Nyderlanduose pradėta matuoti. Rekordas – 18 dienų, nuo liepos 29 d. iki rugpjūčio 15 d., 1975-aisiais.

Pasak Weerplaza, įmanoma, kad karščio bangos rekordas bus sulaužytas šiais metais. Bent 25 laipsnių temperatūros tikimasi bent iki kito penktadienio. Tuomet karščio banga truktų jau 20 dienų.

Karšta temperatūra jau sukėlė daug problemų Nyderlanduose. Gyvūnų parkas Apenheul Apeldorne paskelbė, kad makakų aptvaras Barbary kuriam laikui popiečių metu bus uždarytas. Šioje vietoje temperatūra buvo pasiekusi daugiau nei 50 laipsnių. Tai – vieta, kurioje stengiamasi atkurti natūralią makakų aplinką Atlaso kalnuose Maroke. Didžiulė kalnuota vieta su daug smėlio itin traukia saulę.

Šioje vietoje lankytojai gali vaikščioti, stebėdami beždžiones. „Dėl šios priežasties šioje vietoje taip pat būna daug gyvūnų prižiūrėtojų, stebinčių, kad viskas būtų gerai tarp žmonių ir gyvūnų“, – teigė Apenheul. Aukšta temperatūra nėra sveika lankytojams ir darbuotojams. Vis dėlto 22 beždžionės šioje vietoje gali susirasti gerą pavėsį. Aptvaras bus vėl atidarytas visai dienai tada, kai atvės.

Fryzijoje visi provincijos tiltai buvo uždaryti ketvirtadienį dėl karščio, remiantis NOS. Metalas tiltuose išsiplėtė tiek, kad jie nebegalėjo būti atidaryti. Provincija ketvirtadienio naktį dirbo siekdama atvėsinti tiltus, tad penktadienio rytą jie ir vėl atidaryti. Taip buvo nutikę ir tiltams Amsterdame.

Buvo paskelbti įspėjimai dėl smogų ir žaliai mėlynų dumblių. Tirpstantis asfaltas sukėlė nemažai problemų įvairiose savivaldybėse. Tūkstančiai žuvų mirė Krabbeplas netoli Vlardingeno.

Laima Jancaitė | OlandijosLietuviai.lt

Komentarai

,
Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą