5 patarimai, kaip gerai išsimiegoti karščio bangos metu

Kai oras Olandijoje neįtikėtinai karštas ir nėra ženklų, kad temperatūra greitai nukris, daugelis iš mūsų sunkiai miega nakties metu.

Laikykite kūną vėsų

Idealiu atveju mūsų kūno temperatūra turėtų būti žema, kad gerai išsimiegotumėme. Pasak Gerardo Kerkhofo, Amsterdamo universiteto garbės psichofiziologijos profesoriaus, mes pasiekiame giliojo miego fazę tada, kai mūsų kūnas atvėsta. Taigi jeigu jūsų miegamajame išskirtinai karšta, tuomet jūsų kūnui, be abejo, bus sunku pasiekti vėsią temperatūrą.

Gilusis miegas – svarbiausia miego fazė, kad pailsėtumėme po praėjusios dienos protiškai ir fiziškai. Straipsnyje pateikiama patarimų, kaip padėti kūnui atvėsti ir padaryti miegą kokybiškesnį.

Venkite alkoholio

Atrodo, kad šis šiltas oras – tobulas tiesiog sėdėti lauke su draugais, kolegomis ir gerti ledinį alų ar gaivinančius kokteilius. Šiuo metu per popietę norisi gulėti parke, rengti barbekiu galiniame kieme arba sėdėti kavinių ar barų terasose besimaugaujant gėrimais. Bet geriant alkoholį kūno temperatūra tik didėja, jūsų kūnas dehidratuoja ir tai tikrai nepagerina nakties miego.

Gerkite sultis, švelnius gėrimus, kokteilius be alkoholio arba geriausia – vandenį. Jei negalite atsispirti alaus skoniui saulėkaitoje, dabar labai populiarus nealkoholinis alus, gal ir jums metas jį išbandyti.

Gerai paruoškite lovą

Natūralaus audinio, tokio, kaip medvilnės, patalai leidžia orui cirkuliuoti, taigi žmonių, miegančių tokiuose pataluose, kūnai bus vėsesni negu tų, kurie miego sintetiniuose pataluose. Dabar gali būti laikas laikinai atsisakyti antklodės ir miegoti tik su medvilnine antklode. Galite netgi įdėti savo patalus į plastikinį maišelį ir tada – į šaldytuvą arba šaldiklį. Pajausite didžiulį palengvėjimą, kai panirsite į vėsius patalus.

Pasigaminkite ledo

Miegodami su buteliu, pripildytu ledo arba šalto vandens, galėsite palaikyti pėdas vėsias. Pripildykite butelį vandens ir įdėkite į šaldiklį, tuomet jūsų kojos lovoje bus atvėsusios. Ledas šiuo oru – jūsų draugas.

Žinokite, kada laikyti langus atidarytus ir užuolaidas atitrauktas, o kada – ne

Laikykite langus atidarytus, kai miegate. Jei jūsų kambaryje daug langų, atidarykite jų tiek, kiek įmanoma, kad oras gerai cirkuliuotų. Miegamojo duris taip pat palikite atidaras dėl tos pačios priežasties. Šiek tiek atitraukite užuolaidas, kad neblokuotumėte šviežio oro.

Dienos metu elkitės priešingai. Miegamajame laikykite langus uždarytus, o užuolaidas – užtrauktas, kad paruoštumėte kambarį nakčiai. Jei temperatūra lauke aukštesnė nei viduje, kaip dabar yra daugelio iš mūsų namuose, tai daryti – būtina. Neatidarykite langų, kol viduje nepasidarys vėsu.

Išjunkite elektros prietaisus

Nors šito gali atrodyti per daug, bet televizoriai ir kompiuteriai kelia karštį, net kai jie yra budėjimo režime. Įsitikinkite, kad juos išjungėte visiškai, o ne palikote budėjimo režimą, kad kambario temperatūra dar labiau nepakiltų.

Laima Jancaitė | OlandijosLietuviai.lt

Komentarai

,
Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą