Sekso darbuotojai Amsterdame protestuoja dėl geresnių įstatymų

Sekso darbuotojai iš daug šalių žygiavo Amsterdame antradienį protestuodami dėl palankesnių įstatymų jų profesijai. Pasauliniu mastu sekso darbuotojų saugumui skiriamas nepakankamas dėmesys, teigė Proud, olandų asociacija sekso darbuotojams ir eitynių organizatorius, remiantis Nos ir Het Parool pateikta informacija.

Daug sekso darbuotojų iš viso pasaulio atvyko į Amsterdamą dėl pasaulinės AIDS konferencijos AIDS2018, kuri prasidėjo Amsterdame pirmadienį. „Tai kartu puiki proga atkreipti dėmesį į mūsų sektorių“, – Velvetdirbanti tarnybai Stoute Vrouw, pasakojo Het Parool. Olandų sekso darbuotojai patiria mažiau smurto nei jų kolegos iš Afrikos, bet Nyderlanduose taip pat jiems sunku dirbti, teigė ji. „Taip yra dėl neteisingų nuostatų. Nyderlanduose elgiamasi neteisingai“.

Kritikuotas vyriausybės planas sekso darbuotojams. Vyriausybė nori visų sekso paslaugų tipus, įskaitant savarankiškai dirbančias prostitutes ir palydoves, priversti dirbti tik su leidimais ir elgtis griežtai su žmonėmis, kurie pelnosi iš sekso darbuotojų. Bet tai šį darbą padarys dar pavojingesnį, nes tai ves prie nelegalaus darbo, teigė Yvettė Luhrs, Proud direktorė.

Ji apskritai susirūpinusi leidimais. „Tokiu atveju nereikia pabaigti kursų ar panašiai, reikia tik prisiregistruoti“. Tai visai nepadės apsisaugoti nuo išnaudotojų, tiki Luhrs. „Jei išnaudotojas vers moterį pasidaryti tokį leidimą ir „elgtis gražiai“, ji taip ir padarys“. Leidimai taip pat reiškia, kad nepriklausomų sekso paslaugų sferos darbuotojų informacija taps vieša. Sekso darbuotojai to nenori, nes jų profesija neša gėdos žymę. „Ar įsivaizduojate, kaip sudėtinga tokiu atveju nusipirkti namą ar atsidaryti verslo sąskaitą?“

Pasak Luhrs, dėl šios priežasties sekso paslaugų sferos darbuotojai dirbs nelegaliai, jeigu tik bus būtinybė gauti leidimą. „Jeigu jie patirs smurtą, tie „nelegalūs“ darbuotojai nedrįs eiti į policiją, nes tada praras darbus.“ Pasak Proud, vyriausybė taip pat planuoja uždrausti sąvanaudotus, kurie gali paversti nusikaltėliais sekso darbuotojų vaikus, partnerius ir verslo partnerius.

Leidimų prievolė turėtų žmones sekso industrijoje apsaugoti nuo prievartos, teigė teisingumo ir saugumo ministras, reaguodamas į pastabas. Kaip būtent atrodys leidimų prievolė, dar nėra visai aišku, o sąvanaudotojų draudimas turi dar daugiau niuansų. „Vis dėlto bus baudžiama tik tada, jeigu elgesys palies nelegalią prostituciją“.

Pasak teisingumo ministro, jau kooperuojamasi su advokatais. „Mes taip pat raginame savivaldybes kurti šias pataisas kartu su sekso darbuotojais ir kitomis suinteresuotomis šalimis“.

Laima Jancaitė | OlandijosLietuviai.lt

Komentarai

,
Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą