Roterdamas planuoja statyti du naujus tiltus per Maso upę

erasmus bridge

Roterdamas planuoja statyti du naujus tiltus per Maso upę. Pirmasis sujungs vakarinį Roterdamą su Waalhaveno uostu, antrasis bus pastatytas rytinėje miesto dalyje tarp Kralingeno ir vietos, kur planuojamas naujas stadionas, – praneša NOS.

Naujieji tiltai turės efektyviau sujungti šiaurinę miesto dalį su pietine. Vizija yra, kad miesto centras galiausiai atsidurtų ant abiejų upės krantų. Tikimasi, kad taip sumažės socialinė ir ekonominė dviejų rajonų atskirtis, kuriuos dalija upė.

Naujieji tiltai per Maso upę yra dalis mobilumo projekto, kurį Roterdamo meras ir miesto tarybos nariai priėmė praėjusią savaitę. Socioekonominių pokyčių profesorius Derkas Loorbachs, kuris prisidėjo prie mobilumo projekto, mano, kad tiltai atsieis brangiai, tačiau duos socialinės naudos. „Mobilumo problema yra dalis Pietų Roterdamo socioekonominių problemų. Žmonės retai kada išvyksta iš savo rajono. Viešasis transportas dažnai per brangus, o dviračių kultūra neegzistuoja. Socialinėms problemoms spręsti skirta daug pinigų, bet efektas nepasiektas ir tai iš dalies dėl prasto susisiekimo. Tai tikrai pateisina dideles investicijas, skirtas tiltų statybai, “ – sakė jis transliuotojui NOS.

Planuojama, kad tiltų statybą finansuos savivaldybė, Europos sąjunga bei centrinė valdžia. Savivaldybė ateityje siekia skatinti dviračių ir viešojo transporto naudojimą mieste.

OlandijosLietuviai.lt

Komentarai

,
Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą