10 geriausių teminių parkų Nyderlanduose

Nyderlanduose yra daugybė teminių parkų, kuriuos verta aplankyti, daugelis iš jų atviri visus metus. Keli iš jų pritraukia žmonių iš visos Europos.

1. Efteling.

Efteling – vienas geriausių ir mylimiausių teminių parkų Nyderlanduose ir Europoje. Jis įkurtas 1952-aisiais ir jo tema – pasaka. Jis įkurtas kaip pasakų miškas, tiriantis pasakų pasaulį. Nuo tada jis labai patobulėjo ir, kai įžengiate į jį, tikrai jaučiatės, lyg patekote į kitą pasaulį. Čia yra daug pramogų, veiklų ir poilsiaviečių (viešbučių). Žinoma, šis parkas labai patinka vaikams, bet negalvokite, kad tai tik vaikiška vieta – ji taip pat populiari tarp suaugusiųjų.

Taip pat čia yra 18 duobučių golfo laukas, vyksta teatro pasirodymai, įkurta daug restoranų ir t.t. Per šį didžiulį parką taip pat galite keliauti laivu arba traukiniu!

Atidarytas: 7 dienas per savaitę, visus metus!

Vieta: Europalaan 1, 5171 KW Kaatsheuvel.

2. Walibi Holland.

Tai – kitas puikus parkas su daugybe pramogų, ir jis itin populiarus tarp jaunesnių vaikų. Vis dėlto neapsigaukite – suaugusieji čia taip pat gali puikiai praleisti laiką. Šiame parke yra didžiausia koncentracija skirtingų amerikietiškų kalnelių Nyderlanduose, taigi adrenalino ieškotojams čia bus, ką veikti. Čia taip pat vyksta teminiai renginiai visus metus, pavyzdžiui, Helovyno siaubo naktis.

Parke taip pat yra atostogų namelių, kur galite pernakvoti, taigi galite čia pasilikti ir porą dienų.

Atidarytas: kartais atidarytas, kartais – ne. Patikrinkite tinklalapyje, ar tuo metu, kai planuojate keliauti, parkas atidarytas.

Vieta: Spijkweg 30, 8256 RJ Biddinghuizen.

3. Madurodam.

Šis parkas (atidarytas 1952-aisiais) Hagoje yra miniatiūrinis Nyderlandų parkas. Tai reiškia, kad galite apeiti ir ištirti beveik visus Nyderlandus per vieną dieną. Tai – vienas iš populiariausių pramogų parkų visuose Nyderlanduose. Čia galite pamatyti visus tipinius olandiškus vaizdus, pavyzdžiui, visus kanalus, tulpių laukus, sūrių turgus ir tipinius olandiškus namus. Čia taip pat galite daug sužinoti apie šalies istoriją ir šiek tiek juokingų faktų apie olandų kultūrą ir tradicijas. Čia yra pasodinta daugiau nei 5500 miniatiūrinių medžių, taip pat – 55 tūkst. augalų, taigi čia ir labai gražu!

Tai taip pat labai interaktyvus parkas. Čia yra sekcija, kur galite įmesti monetą, ir jums miniatiūrinė tranporto priemonė atveš porą miniatiūrinių klumpių, kurias galėsite parsivežti namo. Taip pat čia yra parduotuvė ir restoranas.

Atidarytas: visus metus.

Vieta: George Maduroplein 1, 2584 RZ, Haga.

4. Amsterdamo požemiai (Amsterdam Dungeon).

Tai – ne bailiams. Čia galite pamatyti 11 gyvų (ir labai baisių) istorinių šou, taigi galite mokytis ir būti išsigandę vienu metu. Demonstruojama daugiau nei 500 tamsių istorinių metų. Galite vaikščioti po požemius, stebėdami kankinimo kambarius ir tyrinėdami Amsterdamo tamsią praeitį.

Tai – puikus būdas pasilinksminti, pasimokyti ir būti išgąsdintam vienu metu. Tai – labai populiari vieta tarp vietinių ir turistų, atvykstančių į Amsterdamą.

Atidaryta: visus metus.

Vieta: Rokin 78, 1012 KW, Amsterdamas.

5. Nuotykių parkas Hellendoorn.

Tai – puiki vieta pasiimti vaikus, nes šis parkas specialiai pritaikytas jaunesniems vaikams. Čia tikrai yra, ką veikti. Nuo atrakcionų iki lazerių ir t.t., čia tikrai yra kas nors, kuo džiaugsis kiekvienas vaikas (ir slapta, tikriausiai, ir jūs). Parkas įkurtas gražioje vietoje miške. Vėliau taip pat galite patyrinėti apylinkes.

Taip pat galite apsistoti netoli kurorte su daug skirtingų būsto galimybių, pvz., kempinge, prabangiuose apartamentuose ir vasarnamiuose.

Atidarytas: nuo balandžio iki spalio.

Vieta: Luttenbergerweg 22, 7447 PB Hellendoorn.

6. Pramogų parkas Duinrell.

Šis parkas – puiki vieta praleisti laiką visai šeimai. Nors jis – mažesnis nei kai kurie pramogų parkai Nyderlanduose, bet dėl to tikrai ne mažiau smagus. Čia yra daug atrakcionų ir kitų pramogų mažiems vaikams, taip pat ir daug pasirodymų. Suaugusieji čia yra ras amerikietiškų kalnelių ir kitų pramogų. Taip pat čia yra vienas iš geriausių šildomų baseinų Europoje – jeigu atrakcionai ne jums, galite mėgautis tuo!

Viena iš mylimiausių vietų parke yra garsusis Tiki baseinas, kuris yra labai populiarus ir vasarą prie jo susidaro didelės eilės. Jo viduje daugybė vietos, kur plaukioti, taip pat čia yra vandens nusileidimai, čiuožyklos (kai kurios vienos didžiausių Nyderlanduose) ir krioklių.

Atidarytas: liepą-lapkritį.

Vieta: Duinrell 1, 2242 JP Wassenaar.

7. Slagharen teminis parkas ir kurortas.

Tai – kita puiki vieta šeimoms. Čia yra daugiau nei 30 atrakcionų ir kitų veiklų. Čia ypač daug veiklų vaikams, yra daug pasirodymų ir kitų pramogų, pritrauksiančių mažus vaikus. Suaugusiesiems ir vyresniems vaikams yra pritraikytų atrakcionų.

Tai taip pat – ir vandens parkas. Jo tema – meksikietiška, taigi čia yra paplūdimys ir kitų smagių dalykų. Čia taip pat yra viena iš didžiausių džiakuzi, kurioje telpa apie 70 žmonių.

Jei viso to jums per daug vienai dienai,  galite pasilikti naktį parke. Apsistokite tokiose vietose kaip Cowboy Cottage ar Wigwam. Čia yra daug tokio tipo kotedžų, iš kurių galite rinktis.

Atidarytas: laikas varijuoja visus metus, žiemą parkas arba uždarytas, arba atidarytas savaitgaliais. Prieš tai patikrinkite tinklalapyje!

Vieta: Amusement & Holiday Park Slagharen Zwarte Dijk 37 7776 PB.

8. Archeon.

Šio parko tema – istorinė. Tiriami romėnų, viduramžių ir priešistorinis periodai. Šiame parke nukeliausite atgal laiku ir galėsite patirti, kaip viskas atrodė tuomet. Aplankykite Romėnų muziejų (Roman Museum) ir Archeologijos namą (Archeology House), kad daugiau sužinotumėte apie praeitį, su filmais ir pramogomis. Šiame parke labai daug sužinosite apie gyventojus ir apie tai, kaip jie gyveno seniau. Galite mokytis šaudyti iš lanko, taip pat išmokti, kaip uždegti ugnį, virti ir taip toliau.

Taip pat čia vyksta daug renginių, pavyzdžiui, Vikingų festivalis.

Atidarytas: visus metus.

Vieta: Archeonlaan 1, 2408 ZB Alphen aan den Rijn.

9. Drievliet.

Tai – kitas pramogų parkas, kuriame gali lankytis visa šeima. Čia pramogų bus visiems. Rasite amerikietiškų kalnelių, pasirodymų, čiuožyklų ir kitų pramogų vaikams. Parke rengiami parodymai yra pakankamai populiarūs ir čia yra vietinis teatras. Čia taip pat yra namas, kuriame vaidenasi, jeigu jums patinka šiurpuliukai. Parke yra pakankamai daug atrakcionų jaudulio ieškotojams, bet iš esmės parkas – vaikams.

Atidarytas: visus metus, bet kartais žiemą uždaromas. Patikrinkite prieš vykdami tinklalapyje.

Vieta: Laan van ‘s-Gravenmade 81, 2495 BD, Haga.

10. Sprookjeswonderland.

Šis pramogų parkas – tobula vieta, jeigu turite vaikų. Visas parkas yra susijęs su pasakomis ir čia yra daug pramogų ir veiklų vaikams, susijusių su šia tema.

Žiemą parkas atsidaro kaip Sprookjeswinterland, ir tada fokusuojamasi daugiau į žiemos pasakas, pavyzdžiui, Snieguolę. Čia taip pat yra būrėjas, pasakojimų kambarys ir didžiulė Kalėdų eglė, pastatyta prie įėjimo į parką.

Atidarytas: beveik visus metus, tik žiemą tampa žiemos parku. Tai – dar vienas puikus teminis parkas Nyderlanduose.

Vieta: Kooizandweg 9, 1601 LK Enkhuizen.

Laima Jancaitė | OlandijosLietuviai.lt

Komentarai

,
Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą