Belgijoje užsipulti Lietuvos verslininkai: jiems liepta išmokti vietos kalbą

Lietuvių pora, kuriai priklauso airių stiliaus baras Belgijoje, Flandrijos regione, flamandų Aalsto mieste, gavo paštu atvirlaiškį, kuriame jiems nurodyta išmokti olandų kalbą arba „grįžti į Airiją“, teigiama antradienio spaudoje.

„Galbūt jūs nesuprantate, ką čia jums rašau, bet niekad ne per vėlu… išmokti olandų kalbą“, – rašoma laiške, siųstame baro savininkams Ingridai Tankeliun ir Edgarui Tarlapui.

Kaip rašo „The Brussels Times“, atvirlaiškyje, išsiųstame iš flamandų Ostendės municipaliteto, siūloma sutuoktinių porai „pasikonsultuoti“ su kraštutinių dešiniųjų partija „Vlaams Belang“ ir „grįžti į Airiją“.

Laiškas buvo nusiųstas į sutuoktiniams priklausantį barą „St-James Gate pub“, kuriame jie aptarnauja savo lankytojus anglų kalba ir kuris yra įsikūręs Aalsto mieste, esančiame tarp Briuselio ir Gento.

„Mes labai daug dirbame savo versle ir mokame mokesčius“, – pirmadienį Briuselyje leidžiamam laikraščiui olandų kalba „Het Laatste Nieuws“ sakė baro savininkai, laišką gavę praėjusią savaitę.

„Tokį laišką skaityti nemalonu“, – kalbėjo Ingrida, kuri, radusi atvirlaiškį pašto dėžutėje, paprašė kliento jį išversti iš olandų kalbos.

„Mes tikrai labai norėtumėme geriau kalbėti olandų kalba, – tikino Edgaras, – bet mums tiesiog trūksta laiko mokytis. Kiekvieną dieną turime sunkiai dirbti.“

Tai naujausias pranešimas apie ksenofobiškas žinutes, išsiųstas paštu Aalsto mieste per birželį. Panašaus pobūdžio anoniminius laiškus, kuriuose užsimenama apie „Vlaams Belang“ partiją ir nurodoma adresatams, esą jie „nebepageidaujami Europoje“, jau gavo keletas užsienio kilmės gyventojų.

Po šio incidento lietuvių sutuoktinių pora pareiškė, kad nors jų įsitikinimu tokie veiksmai „neteisingi“, jie nusprendė dėl gauto laiško nesikreipti į policijos pareigūnus.

Anglija.today

Komentarai

,
Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą