Mažyčiai miškai bus pasodinti 12-oje Nyderlandų savivaldybių

12-oje savivaldybių planuojama pastatyti vadinamuosius mažučius miškus, kad miestai taptų žalesni. Šių mažučių miškų dydis bus kaip teniso aikštelių ir taip ne tik miestai taps gražesni, bet ir bus išspręsta potvynių problema (medžiai kaupia vandenį, ir tai padeda, jeigu daug lyja).

Gali būti, kad pastebėjote, jog jau yra medžiais užsodintų vietų kai kuriuose miestuose. Vis dėlto tai – pirmas kartas, kai šitai bus daroma tokiu dideliu mastu. Miškuose bus daugiau nei 40-ies vietinių medžių ir krūmų įvairovė, taigi šios vietos tikrai atrodys labai gražiai.

Koks to tikslas?

Nepasaisant akivaizdžių tikslų, kaip padėti mūsų planetai ir susidoroti su dideliu kiekiu lietaus, tai taip pat bus vieta, kur vaikai gali mokytis apie mažučių miškų naudą. Planuojama čia vesti pamokas vaikams. Taip pat tikimasi, kad šiose vietose atsiras daugiau gyvūnų, ir tai bus puiki vieta jiems gyventi – tai yra ypač svarbu dabar, kai vis dažniau žaliose vietose statome namus. Kai miškau bus pasodinti, šiose vietose bus atliktas tyrimas įsitikinti, ar tikrai gyvūnai čia gyvena.

Tai kur šie miškai bus sodinami?

Almerėje, Alfene prie Reino, Apeldorne, Den Bosch, Guse, Groningene, Hardenberge, Leidene, Mastrichte, Mepelyje, Eithorne ir Utrechte. Taigi iš esmės visur!

Laima Jancaitė | OlandijosLietuviai.lt

Komentarai

, ,
Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą