Trumpam persigalvojo: „PayPal“ sąskaitų deklaruoti nereikės

paypal

Iki šių metų pabaigos atidedamas reikalavimas deklaruoti sąskaitas užsienio mokėjimo ir elektroninių pinigų įstaigose, tokiose kaip „PayPal“, „Webmoney“, „Skrill“ ir kt. Taigi pildant praėjusiais metais gautų pajamų deklaraciją formos FR0526 galima atsisakyti.

Dėl to antradienį sutarė Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) ir Finansų ministerija (FM). Institucijų teigimu, kol kas reikalavimas per daug painus, gyventojams kyla daug klausimų, o specialistai nėra pajėgūs į juos visus atsakyti.

„Dabar galiojantys reikalavimai yra sunkiai suprantami mokesčių mokėtojams ir kai kada pertekliniai. Nurodžiau VMI atidėti elektroninių sąskaitų deklaravimo terminus, pakoreguoti taisykles dėl elektroninių sąskaitų deklaravimo ir tinkamai išaiškinti gyventojams šių taisyklių praktinį taikymą“, – pranešime cituojamas Rimantas Šadžius, finansų ministras.

VŽ vakar rašė, kad gyventojams reikia pranešti ne tik apie užsienio bankuose turimas sąsakitas, bet ir turimas paskyras užsienio mokėjimo ir elektroninių pinigų įstaigose.

Su reikalavimo nukėlimu taisyklė nedingsta, tiesiog duodama  daugiau laiko paruošti tikslias instrukcijas, numatyti įvairias situacijas bei rasti atsakymus į klausimus, kurie kyla mokesčių mokėtojams.

Prievolė pranešti apie užsienyje esančias sąskaitas yra jau daugiau kaip dešimt metų, tačiau prieš porą metų į šį Mokesčių administravimo įstatymo strapsnį buvo įrašytos ir mokėjimo bei elektroninių pinigų įstaigose esančios sąskaitos. O nuo šių metų gegužės 1 d. įsigalioja Administracinių teisės pažeidimų kodeksas, kuris už duomenų apie tokias sąskaitas nuslėpimą numato nuo 300 Eur iki 560 Eur dydžio baudą.

Pildant pranešimo apie sąskaitą formą (FR0526), gyventojas turi pateikti tuos duomenis, kuriuos žino, o jei kurių tiksliai nežino (pvz., kurioje tiksliai valstybėje yra kredito įstaiga, ar tai yra e. paslaugų sąskaita ir pan.) turėtų paprasčiausiai pažymėti „kita“.

Plačiau: http://vz.lt/vadyba/finansai-apskaita/2016/03/22/trumpam-persigalvojo-pay-pal-saskaitu-deklaruoti-nereikes#ixzz43d608w1t

 

Komentarai

,
Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą