Mirė karalienės Maksimos tėvas Džordžas Zorreguieta

Džordžas Zorreguieta (Jorge Zorreguieta), karalienės Maksimos tėvas, mirties sulaukė šį antradienį Fundaleu klinikose, Buenos Airėse, su giliu liūdėsiu pareiškime patvirtino Olandijos karalius ir karalienė. Zorreguieta jau ilgą laiką kankino Ne Hodžkino limfoma (NHL), nuo kurios mirė saulaukęs 89-erių metų.

Zorreguieta jau keletą metų smarkiai sirgo. Jau 2014-ųjų lapkričio mėnesį jis itin rimtos būklės buvo paguldytas į Fundaleu kliniką. Tačiau po to atgavo jėgas ir balandžio mėnesį net buvo atvykęs į Nyderlandus švęsti karaliaus Viljemo Aleksandro (Willem-Alexander) gimtadienio.

Šeštadienį karalienė Maksima iškeliavo į Argentiną, kad klinikose galėtų kartu su tėvu praleisti paskutines jo dienas. Karališkoji pora kartu su trimis dukterimis dalyvaus uždarose Zorreguieta‘os laidotuvėse.

Maksimos tėvas Nyderlanduose buvo sulaukęs prieštaringų vertinimų. Mat, kaip manoma, 70-ųjų pabaigoje jis dalyvavo Argentinos vyriausybės veikloje, kuri tuo metu buvo valdoma generolo Rafaelio Videlos karinės diktatūros. Pats Zorreguieta teigė, niekada neprisidėjęs prie Juntos režimo vykdomų žiaurumų ir netgi nieko apie tai nežinojęs.

Tačiau Olandijos politikai vis dėlto nesutiko, kad šis atvyktų į 2002 m. vasarį Nyderlanduose vykusias Maksimos ir Viljemo Aleksandro vestuves.

Po vestuvių praėjus kuriam laikui, Zorreguieta Nyderlanduose lankydavosi pastoviai, mat čia kartu praleisdavo šeimos šventes, o karališkoji šeima kartu su Zorreguieta Argentinoje leisdavo kiekvienas šv. Kalėdas.   

https://twitter.com/VTMRoyalty/status/684738746512740352/photo/1

 

Justina Tumaitė | OlandijosLietuviai.lt

Komentarai

,
Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą