5 priežastys, kodėl Utrechtas – puikus miestas

Apie Utrechtą galima pasakyti tiek puikių dalykų. Tai – labai mėgstamas miestas, tiek dėl jo akivaizdaus grožio, tiek atpalaiduojančios atmosferos, kurią sunku aprašyti.

Ketvirtas didžiausias miestas Nyderlanduose

Tai – ir mažas, ir gyvas miestas, kartu ir senovinis, ir pažangus, visada išlaikantis savo istorinį centrą ir kartu nuolat tobulėjantis. Utrechtas, ketvirtas didžiausias miestas Nyderlanduose, yra puikus, ir štai – 5 priežastys, kodėl.

Utrechto kompaktiškas dydis

Miestas palyginti mažo dydžio, nors jame gyvena maždaug 345 tūkst. žmonių. Visą miestą nesunkiai galite apžiūrėti pėsčiomis. Čia yra plati zona, kur gali vaikščioti tik pėstieji, sudaryta daugiausia iš miesto centro. Dėl šios priežasties vaikščioti dar lengviau. Nors Utrechtas – ketvirtas didžiausias Nyderlandų miestas, jis kompaktiško dydžio, ir dėl to labai lengva ištirti visą miestą per trumpą laiko tarpą.

Unikalūs Utrechto kanalai

Utrechto vidiniai kanalai – unikalūs, nes jie turi prieplaukas. Jei jūs būsite prie Oudegracht (Senojo kanalo), pastebėsite žemesnį kanalo lygį, kur galite rasti barų ir restoranų beveik vandens lygyje. Tai – vieta, kur prekybiniai laivai XIII a. palikdavo prekes, ir šios prekės būdavo paliekamos sandėliuose išilgai prieplaukos.

Šiandien šiose buvusiose prieplaukose galite rasti restoranų, barų ir netgi naktinių klubų, ir buvusiose iškrovimo vietose dabar driekiasi sėdimosios vietos ir pėsčiųjų takai, taigi gatvės pasižymi neįprastu charakteriu.

Ta pati prieplaukos struktūra yra Nieuwegracht (Naujajame kanale). Nors šioje vietoje yra įsikūrę tik keli maži versliukai, kanalo prieplaukos yra puiki vieta pasivaikščioti ir apžiūrėti miesto aplinką iš kito kampo.

Didžiausias universitetas Nyderlanduose

Kadangi Utrechto universitete studijuoja apie 30 tūkst. studentų, tai – didesnis universitetas nei bet kuris kitas šalies universitetas. Daug žmonių nežino to fakto, nors nesunku pastebėti, kad studentų skaičius yra neproporcingai didelis palyginus su miesto dydžiu. Utrechto universitetas yra vienas iš seniausių Olandijoje, įsteigtas 1636-aisiais, ir yra žinomas dėl didelių mokslo proveržių, įvykusių per amžius.

Olandų geležinkelių tinklo centras

Utrechte – judriausia traukinių stotis Nyderlanduose, nes ji yra šalies centre. Vidutiniškai 900 traukinių darbo dieną išvyksta iš Utrechto ir dar daugiau pravažiuoja pro šalį. Jei gyvenate netoli tokio geležinkelių tinklo centro, tikrai iš to galite gauti naudos.

Nuo Utrechto jūs mažiau nei pusvalandžiu kelio nutolę nuo Amsterdamo ir Schipholio oro uosto, ir taip pat iš šio miesto labai lengva patekti į miestus rytuose, kaip Arnhemą, kaip ir patekti į miestus vakaruose, kaip Hagą ar Roterdamą. Vidutinis kelionės laikas į visus šiuos tris miestus – 38 minutės. Iš Utrechto centrinės stoties taip pat galite nesunkiai įšokti į traukinius, vežančius į Vokietijos tokius miestus, kaip Diuseldorfas, Kelnas ir Berlynas.

Istorinis miesto centras

Utrechtas – istorinis miestas su nepaliestais viduramžiškais pastatais. Tai buvo svarbus krikščionybės centras nuo VIII a. ir taip pat tai buvo svarbiausias miestas šimtus metų. Per olandų aukso amžių, ši garbė buvo perduota Amsterdamui ir nuo tada ši sostinės garbė išliko ten pat.

Kai lankysite Utrechtą, pamatysite, kad jame yra daugiau viduramžiškų bažnyčių, nei galite suskaičiuoti. Žymusis Dom bokštas – centrinis Utrechto taškas, pačioje miesto centro širdyje. Jis kažkada buvo sujungtas su Šv. Martyno katedra, bet ši pastato dalis buvo sugriauta ir niekada neatsatyta. Dėl šios priežasties šiandien bokštas stovi vienas, apžvelgdamas miestą ir apylinkes.

Vienos iš pirmųjų pasaulyje taikos derybų vyko Utrechte. 1713-aisiais Utrechto sutartis padarė galą ilgai vykusiam karui su Ispanija.

Aplankykite Utrechtą

Utrechtas – gražus ir dinamiškas mažas miestas, galintis daug pasiūlyti. Nors jis dažnai lyginamas su kitais olandų miestais, ypač Amsterdamu, Utrechtas turi savitą unikalų charakterį ir yra populiarus tarp turistų, nors ir ne tokiu dideliu mastu.

Laima Jancaitė | OlandijosLietuviai.lt

Komentarai

,
Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą