4 priežastys, kodėl aplankyti Tilburgą – gera idėja

Kai svarstote apie jaudinančią kelionę, Tilburgas, ko gero, ne pirmas miestas, kuris jums ateitų į galvą. Vis dėlto šis šeštasis miestas Nyderlanduose turi daug pasiūlyti. Tai – kūrybingas miestas su daug širdies ir charakterio. Šiame mieste yra ir tradicinės, ir modernios architektūros. Vaikščioti šio miesto gatvėmis – nuotykis, nes niekada nežinote, ką rasite už kito kampo. Štai – 4 dalykai, kurie gali maloniai nustebinti, kai tyrinėsite Tilburgą, ir priežastys, kodėl turėtumėte vieną dieną nukeliauti į šį miestą.

1. Viena iš Nyderlandų kultūros sostinių: puikūs muziejai ir renginiai.

Tilburgas – puikių muziejų namai. The Natuurmuseum Brabant – miesto gamtos istorijos muziejus, kuriame yra labai įdomių gyvūnų pavyzdžių. Museum De Pont – šiuolaikinio meno muziejus Tilburge, pavadintas Jano de Ponto, paaukojusio nemažai turto muziejui įkurti, vardu. The TextielMuseum, arba Tekstilės muziejus, yra pramoninės ir dizainerių tekstilės muziejus. Šis muziejus įkurtas rekonstruotame fabrike ir turi didelį stiklinį įėjimą, kurio neįmanoma nepastebėti.

Taip pat Tilburge vyksta daugybė renginių kiekvieną mėnesį. Čia vyksta daugiau nei 700 renginių kasmet, taigi Tilburgas – vienas iš labiausiai užimtų miestų Nyderlanduose. Vieni iš populiariausių renginių Tilburge yra Roadburn festivalis, Hap Stap festivalis ir didžiausias hiphopo festivalis Nyderlanduose – Woo Hah!

2. Tilburgas – geriausia vieta rasti unikalių daiktų: apsipirkite!

Vaikščiodami po Tilburgo gatves, negalite nepastebėti unikalių parduotuvių, išsibarsčiusių po miestą. Taigi jei pavargote nuo pasaulinių prekių ženklų parduotuvių, kuriose, atrodo, apsipirkinėja visi, Tilburgas – puiki vieta rimtai apsipirkti. Ir jei nežinote, ko tiksliai ieškote, 013 Straatjes gali padėti jums atrasti madingiausių parduotuvių Tilburge. Nuo nedidelių drabužių parduotuvių iki pagamintų namuose namų ūkio reikmenų – kelionė į Tilburgą gali jums padėti tapti hipsteriu, kuriuo visada norėjote būti!

Instagram: Meneer en Mevrouw van Hout

Instagram: STUEN store

Instagram: Bon Appethee

Taip pat reikia paminėti, kad kiekvienais metais Tilburge vyksta De Mei Markt, t. y. didžiausias naktinis turgus Nyderlanduose. Tai reiškia, kad visą savaitę galite atsiduoti savo pirkimo troškimui ir nusipirkti gražių, unikalių dalykų, kurių jūsų snobas kaimynas tikrai neturės.

3. Jokia kelionė neapsieina be skanaus maisto ir gėrimų.

Tilburge gali rasti labai skanaus maisto ir gėrimų! Čia yra ne tik nuostabaus maisto, bet ir nuostabių teminių kavinių ir restoranų. Norite kino teatro temos? Prašome! Norite apleisto fabriko temos? Prašome! Norite traukinio vagono temos? Taip pat prašome!

De Wagon yra vienas iš unikaliausių restoranų Tilburge. Čia tikrąja ta žodžio prasme galite pavalgyti renovuotame sename traukinio vagone! Galite valgyti arba pačiame viduje kaip keleivis, arba lauko terasoje, jei oras gražus ir saulėtas. Maistas skanus ir taip pat galite sėdėti prie baro, jei ketinate išgerti.

Kita vieta, kur skaniai galite pavalgyti Tilburge, yra RAW. Ši unikali vieta turi labai įdomų senovišką interjerą. Nuo senų filmavimo kamerų iki senų radijų – šioje vietoje rasite geriausių senienų. Senovinė atmosfera, kartu su skaniu maistu ir gėrimais, padaro tai puikia vieta užkąsti kelionės Tilburge metu.

Jei ieškote vietos, kurioje apsilankyti norite būtent vakare, EVE – vieta jums! Įkurta naujoje vietoje su puikiu interjeru, EVE – puiki vieta pavalgyti ar tiesiog atsigerti po ilgos dienos.

Kita vieta, kur maistas tikrai skanus, yra De Houtloods. Ir čia jūs iš tiesų gausite laikrodį, kol jūsų maistas bus gaminamas!

O jeigu ieškote tiesiog tipiško olandiško restorano, visada galite atsisėsti miesto centre ir pasimėgauti alumi worstenbroodje. Ir jeigu esate drąsus, galite greitai perbėgti per fontaną, kad atsigaivintumėte.

4. Vienas iš žaliausių Nyderlandų miestų: gamta!

Ar žinojote, kad Tilburgas – vienas iš žaliausių miestų Nyderlanduose? Nors tai ir nėra tipiškas olandiškas kanalų miestas, Tilburgas atsigriebiama už tai piliečiams suteikdamas daug šviežio oro ir gamtos. Ir, jeigu ieškote geresnių būdų pajausti motiną gamtą, kaimavietė apie Tilburgą yra neįprastai rami.

Vienas iš geriausių parkų, kuriuos galima aplankyti, yra Oude Warande. Kai tik įžengsite tarp medžių, gaivus oras jus parblokš! Takai parke išdėstyti žvaigždės forma ir viduryje yra maža laukymė su kavine. Taigi, jeigu jums atsibodo tyrinėti muziejus ar apsipirkinėti, keliaukite į gamtą papiknikauti arba tingiai pasivaikščioti. Čia galite netgi pamatyti lapę ar bent jau paglostyti šuniuką. Taip pat – patarimas! Pasiimkite purškalą nuo uodų.

Nors tai gali stebinti, Tilburge taip pat yra smėlio kopų. Ši mažutė dykuma Šiaurės Brabanto provincijos viduryje susiformavo maždaug prieš 10 tūkst. metų. Šie 30 kvadratinių kilometrų slenkančio smėlio vadinasi National Park Loonse en Drunense Duinen. Parke yra daug įvairių augalų ir gyvūnų. Kopas gali pamatyti lankytojai kasdien, išbandydami ekskursijas pėsčiomis. Jei trokštate daugiau nuotykių, tam yra GPS ekskursijos ir kalnų dviračių trasų.

Tilburge yra didžiulis laukinės gamtos zoologijos sodas – Safaripark Beekse Bergen. Šį safario teminį parką galima aplankyti valtimi, autobusu arba nuosavu automobiliu. Taip pat, jeigu esate drąsūs, galite keliauti pėsčiomis. Ši afrikinės laukinės gamtos patirtis yra pasiekiama visus metus. Taigi jei būsite Tilburge, užsukite į šį parką pamatyti Afrikos didįjį penketuką – dramblį, raganosį, liūtą, leopardą ir bizoną.

Laima Jancaitė | OlandijosLietuviai.lt

Komentarai

, ,
Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą