BBC laidoje – namų neturinčio lietuvio istorija

7b1ed15d3981f19ff4af6d898d6b1ff0Praėjusią savaitę BBC eteryje rodytoje programoje „Inside Out London“ bandyta gvildenti imigrantų, gyvenančių Londone, problemas. Britų žurnalistai pakalbino ir benamiu tapusį jauną lietuvį.

„Nuo 2004 metų bent 12 naujų šalių prisijungė prie Europos Sąjungos, suteikiant jų piliečiams teisę gyventi ir dirbti Jungtinėje Karalystėje. <…> Daugelis naujų atvykėlių dega entuziazmu ir energija. Deja, yra ir kita imigracijos medalio pusė. Benamių žmonių grupės iš svetur atvykę buriasi tamsiose ir užslaptintose vietose, kurių daugelis londoniečių niekada nėra matę“, – pasakojo laidos vedėjas Mathew Wright.

Vienas tokių likimo nuskriaustų imigrantų – jaunas lietuvis.

Apie daugelį greta gyvenamųjų namų įsitaisiusių benamių apgyvendintų vietų esą praneša patys gyventojai. Britų žurnalistai su nuostaba teigė suradę imigrantą, kuris iš tiesų nori grįžti į gimtinę.  Tai – Tottenham rajone besiglaudžiantis lietuvis, kuris pasakojo į Angliją atvykęs su siekiu užsidirbti pinigų.

24 metų lietuvį Tomą BBC laidos žurnalistai pabudino iš miegų – operatorius nufilmavo jį įsitaisiusį socialinio būsto, vadinamojo konsulinio daugiabučio, koridoriuje, šalia šiukšliavamzdžio.

Daugiau nei keturis metus Londone gyvenantis vyras teigė anksčiau turėjęs darbą kepykloje, tačiau jo neteko. Tomo teigimu, jei jo mama sužinotų, kokiomis sąlygomis vyras gyvena, deja, nepaprastai nuliūstų.

Žemiau galite pamatyti visą BBC laidą. Lietuvio istorija – nuo 12:48 min.

anglija.today logo

 

Komentarai

Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą