Lietuvio pergalė teisme dviem paroms Airijoje legalizavo ekstazį ir kitus narkotikus

658x0_extazyDėl narkotinės medžiagos metilekatinono, geriau žinomo kaip 4-Mec, laikymo nuteistas Lietuvos pilietis Stanislavas Bederevas antradienį ne tik pasiekė pergalę Airijos apeliaciniame teisme, bet ir privertė Airijos parlamentarus dirbti pernakt, kad ištaisytų teisės aktuose paliktą spragą. Kol tai nėra padaryta, Airijoje susidarė kurioziška situacija, nes tokie narkotikai kaip ekstazis ir magiški grybai dviem paroms tapo legalūs, praneša Airijos žiniasklaida.

Nesusipratimas kilo po to, kai Lietuvos pilietis S.Bederevas Airijos apeliaciniame teisme su teisininkų grupe įrodė, kad negalėjo būti nubaustas už tos medžiagos laikymą, kuri neįrašyta į 1977 m. narkotikų draudimo įstatymą, o tik pripažinta narkotine ministro įsakyme.

Realiai šis teismo sprendimas reiškia, kad devynios narkotinių medžiagų grupės trumpam Airijoje tapo legalios, o parlamentas turėjo susirinkti antradienį ir dirbti pernakt, kad parengtų ir priimtų įstatymų pakeitimus, užversiančius šią teisinę spragą.

Tiesa, naujas įstatymas neįsigalios iki ketvirtadienio vidurnakčio, todėl bent 48 valandas anksčiau į įstatymą neįrašyti narkotikai taps legalūs.

Airijos sveikatos ministras Leo Varadkaras pripažįsta, kad susidariusi situacija absurdiška.

Daugybė nuteistųjų už narkotinių medžiagų laikymą iki šių įstatymo pakeitimų galės sekti lietuvio pavyzdžiu ir kreiptis į teismus vadovaudamiesi tokiais pat argumentais.

Jo teigimu, įstatymų leidėjai niekaip negalėjo iš anksto žinoti Apeliacinio teismo sprendimo, todėl negalėjo ir būti pasirengę staiga priimti reikiamus pakeitimus.

„Vis dėlto projektai buvo paruošti ir pristatyti Vyriausybėje. Skubūs pakeitimai, kuriuos pateikiu šiandien vėl nustatys, kad visi narkotikai Airijoje yra nelegalūs“, – sakė jis.

Kita vertus, ministras pripažino, kad daugybė nuteistųjų už narkotinių medžiagų laikymą iki šių įstatymo pakeitimų galės sekti lietuvio pavyzdžiu ir kreiptis į teismus vadovaudamiesi tokiais pat argumentais.

„Man sakė, kad tokių nuteistųjų yra daugybė, tačiau kiekvienas atvejis yra skirtingas. Gal kai kurie iš jų buvo nuteisti remiantis ne vien šiuo įstatymu, bet ir kitais“, – sakė ministras.

Socialiniuose tinkluose jau juokaujama, kad Patriko diena narkomanams šiemet į Airiją atėjo per anksti.

15min logo

Komentarai

Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą