Manoma, kad karštos vasaros Nyderlanduose bus 4 metus

Šiais metais Nyderlanduose buvo neįprastai karšta vasara, netgi dvi karščio bangos apėmė šalį per trumpą laiko tarpą. Taip pat atsirado sausra, kuri neliko nepastebėta.

Laukia šiltas oras

Na, jeigu jūs manėte, kad oras buvo per šiltas, jums nesiseks sulaukti vėsesnės vasaros kelerius ateinančius metus. Remiantis KMNI klimato tyrėjo Sybrenio Drijfhouto ir jo kolegos Floriano Sevellecio statistine analize, mūsų laukia dar ketveri metai šiltesnio nei įprasta oro.

Nuo dabar iki 2022-ųjų, žemė patirs „šilumos anomaliją“, taip pat prisidės lėtas globalinio atšilimo progresas dėl šiltnamio efektą sukeliančių dujų. Nors anomalija pasaulyje gali pasireikšti tik tuo, kad temperatūros skirtumas bus kelios šimtosios laipsnio, dėl to gali kilti karščio bangos, ekstremalios oro sąlygos ir karštos vasaros.

Iki 2022-ųjų yra 70 procentų tikimybė, kad bus karštos vasaros ir aukštesnė temperatūra apskritai pasaulyje, remiantis dabartiniu pranešimu.

Numatomos būsimos orų tendencijos

Numatyti orus taip toli į ateitį nėra taip lengva, nes paprastai orų prognozėmis negalima patikimai nuspėti orų daugiau nei kelioms savaitėms į priekį. Taip pat klimato modeliai sufleruoja, kokia gali būti temperatūra, bet nepateikia tikslių duomenų. Savo modelyje Drijfhoutas and Sevellecis stebėjo, kaip temperatūra natūraliai keitėsi kiekvienais metais.

Jų modelis pateikia penkerių metų prognozes ir praeitų metų pabaigoje jie jau žinojo, kad šie metai bus neįprastai šilti. Vis dėlto spėjimai, paremti šiuo modeliu, nėra galutiniai, nes gali atsirasti nenumatytų aplinkybių, kurios gali sujaukti prognozes. Drijfhoutas vadina modelį prototipu tam, kas dar tik bus paleista į rinką.

Laima Jancaitė | OlandijosLietuviai.lt

Komentarai

, ,
Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą