Darbas Olandijoje: atlyginimai, kalba, agentūros

Moterys, vyrai, poros, jaunimas bei senimas metai iš metų vyksta į netolimąją Olandiją ieškoti sau naujų darbo galimybių. Mūsų redakcija, atsižvelgusi į tokias migracijos tendencijas, nusprendė padaryti lietuvių darbo Olandijoje apžvalgą. Keliame klausimą: kodėl gi lietuviai keliauja į Nyderlandus, ko tikisi ir ką jie ten randa? – nesidrovėkite, prisijunkite prie mūsų svarstymų ir Jūs!

Tai… Kiek uždirbam?

Tikriausiai niekam ne paslaptis, kad darbas Olandijoje tautiečius traukia dėl didelių darbo užmokesčių. 25-35 metų asmenys, gyvenantys Nyderlanduose, per metus uždirba vidutiniškai 30 tūkst. eurų, o tai yra maždaug 2,5 tūkst. į mėnesį! Tokia suma yra itin įspūdinga, ypač jaunam žmogui. Jeigu taupote ant automobilio ar studijų – padirbėti Olandijoje bent kelis mėnesius tikrai būtų neprošal.

Noriu 2,5 tūkst. eurų, bet nenoriu kalbos – išeitis yra!

Norintys gauti minėtą ar panašų užmokestį, neretai susiduria su kalbos barjero problema. Darbas Olandijoje be kalbos yra įmanomas reikalas, tačiau ne taip lengvai pasiekiamas. Nyderlanduose žymiai lengviau rasti darbą, jeigu puikiai išmanote anglų kalbą. Dauguma ten gyvenančių žmonių jau nuo vaikystės yra ją puikiai įvaldę, dėl to ir tokio tipo darbo vietų yra apstu. Be anglų kalbos žinių, rasti darbą Olandijoje Jums būtų nemažas iššūkis. Visgi, net ir tai nėra neįmanoma. Nyderlanduose yra daugybė darbo vietų fabrikuose, skirtų tiek moterims, tiek vyrams. Vieni populiariausių yra gėlių fabrikai, kaip žinia – Olandija tulpių šalis! Nemokant užsienio kalbos, galite dirbti ir šiltnamiuose, statybose, prie braškių (pas ūkininkus), žemės ūkyje, sandeliuose. Mokant bent pagrindines frazes Jūs galėsite užimti auklės, vairuotojo pareigas. Visos šios pozicijos nereikalauja ypatingų komunikavimo sugebėjimų, todėl puikiai tinka asmenims, kurie nori išvykti dirbti į kitą šalį neturėdami reikiamos kalbos įgūdžių.

Oficialaus, legalaus darbo Olandijoje ir Belgijoje vasarai kasmet ieškoti išvyksta nepilnamečiai. Jaunuoliams surasti sezoninį darbą gali padėti įdarbinimo agentūros, kurios yra sudariusios sutartis su užsienio įmonėmis, kurios įdarbina nepilnamečius. Rekomenduojama pasinaudoti jų paslaugomis tam, kad būtų užtikrintos tinkamos darbo sąlygos jaunam žmogui. Amsterdame yra įmonių, siūlančių darbą jaunoms poroms. Nepatingėkite paieškoti tokio tipo darbo skelbimų portaluose, jeigu norite išvykti dirbti su draugu/drauge ar mylimuoju.

Taigi, darbas ir gyvenimas Olandijoje – puiki proga uždirbti pinigų ir susipažinti su nauja kultūra bei aplinka. Internete gausu teigiamų atsiliepimų, raginančių bent jau vasarai išvykti padirbėti į užsienį. Pastaraisiais metais lietuviai pradėjo užsiiminėti šia praktika itin smarkiai. Išvykti į Olandiją lietuvius traukia darbo užmokestis, galimybė pakeliauti. Nors išvykstantieji tikisi rasti darbą, nereikalaujantį anglų ar olandų kalbų, jį rasti ne visada pavyksta iš karto. Visgi, aktyvus domėjimasis naujausiais darbo skelbimais ar bendradarbiavimas su įdarbinimo agentūromis šį procesą paspartina ir padeda lietuviams surasti laisvas darbo pozicijas. Laikinas darbas svetimoje šalyje – šauni patirtis, kurios nevertėtų pražiopsoti!

Komentarai

Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą