Geriausi augintiniai jūsų sveikatai

suo ir zmogus

Mūsų augintiniai ne tik yra geriausi mūsų draugai, bet ir šeimos nariai. Nors vien jų buvimas šalia gali atnešti mums tiek daug džiaugsmo, daugybė tyrimų parodė, jog naminiai gyvūnėliai taip pat teigiamai veikia mūsų sveikatą – ir kartais labai netikėtais būdais. Be to, kuo labiau esate prisirišę prie savo pūkuoto draugo, tuo stipresnė yra ši nauda. Štai keli augintiniai, kurie visada išties jums pagalbos leteną, kanopą ar sparną.

#1 geriausias augintinis: šuo
„Šunų mūsų laimei ir ilgaamžiškumui teikiamos naudos įvairovė ir dydis yra gana įspūdingas“, – teigia veterinaras ir knygų autorius Marty Beckeris.
Tyrimai sieja šuns auginimą su žemesniu kraujospūdžiu, mažesniais cholesterolio ir trigliceridų lygiais, be to, dar ir mažesne širdies ligų rizika. 2011 m. metaanalizė, išspausdinta „Fizinės veiklos ir sveikatos žurnale“, atskleidė, jog šunų savininkai yra 34 proc. labiau linkę atitikti savo fizinės veiklos rekomendacijas (nustatytas federalinių gairių) negu tie žmonės, kurie namuose šuns neturi. Be to, šie augintiniai turi ir įtakos nuotaikos gerinimui.
„Paprasčiausią šuns glostymą galima palyginti su spa procedūra, – sako Beckeris. – Vos po vienos ar dviejų minučių, jūsų organizme išsiskiria milžiniškas kiekis tokių nuotaiką gerinančių neurochemikalų, kaip dopaminas ir serotoninas.“
Dar vienas pliusas: vaikai, kurie augo namuose su šunimis, yra mažiau linkę turėti alergijų.

#2 geriausias augintinis: katė
Tik nepurkštaukite dėl šios antrosios vietos, kačių mylėtojai. Greičiausiai jūs gaunate tokią pat teigiamą naudą streso mažinimui, kaip ir šunų augintojai, tiesiog yra mažiau tai įrodančių tyrimų. Štai viename jų, kuomet biržos makleriams su aukštu kraujospūdžiu buvo pasiūlyta auginti arba katę, arba šunį, abu šie gyvūnai reikšmingai sumažino savo savininkų atsaką į stresą. O katės užsidirbo dar daugiau sveikatingumo taškų, kai Minesotos universiteto tyrėjai atskleidė, jog tie žmonės, kurie niekuomet neaugino katės, turėjo 40 proc. didesnę mirties nuo širdies smūgio riziką nei kačių augintojai.

#3 geriausias augintinis: žuvytės
Pageidaujate mažytės atsipalaidavimo dozės? Įsigykite akvariumą!
„Žuvelių stebėjimas, kaip ir muzikos klausymasis, gali išblaškyti jus teigiamu būdu“, – sako Beckeris.
Daugybė tyrimų įrodė, jog laiko leidimas gamtoje gerina bendrą savijautą, o akvariumas leidžia jums atsigabenti tą gydantį faktorių tiesiai į namus. Tiesą sakant, vienas tyrimas netgi atskleidė, jog chirurginės dantų operacijos laukiantys pacientai, 20 minučių stebėję akvariumą su žuvytėmis, savo streso lygius sumažino taip, lyg būtų užhipnotizuoti.

#4 geriausias augintinis: paukščiai
Amžių amžiais buvę ištikimais žmonių kompanionais, paukščiai tik neseniai sulaukė oficialaus pripažinimo dėl savo gydančių savybių, teigia Greggas Takashima, veterinaras bei Amerikos veterinarų už žmogaus ir gyvūnų ryšį asociacijos prezidentas. Kaip ir žuvelės, taip ir šie plunksnuočiai yra tinkami auginti mažose erdvėse bei teikia jausmą, panašų kaip būnant gamtoje– atpalaiduojantį ar netgi energizuojantį laukinio grožio prisilietimą jūsų namuose. Be to, jie teikia tokius pačius bendravimo malonumus, kurie tarp gyvūnų augintojų taip išpopuliarino kates ir šunis.

#5 geriausias augintinis: žirgas
Joks sveikatai naudingų augintinių sąrašas nebūtų užbaigtas be žirgų. Žinoma, jų dydis ir jėga gali lemti, kad jie atrodo kiek gąsdinantys – bet tame ir slypi jų gydančiosios galios.
„Suvaldę kur kas už jus didesnį padarą pradedate jausti galintys suvaldyti dar didesnes gyvenimo problemas“, – žirgų paslaptį aiškina Beckeris.
Būtent todėl žirgai yra plačiai naudojami šimtuose terapijų su gyvūnais programų. Veikla su šiais gyvūnais netgi gali reikšmingai sumažinti streso hormonų lygius vaikuose, skelbia vienas 2014 m. atliktas tyrimas. Be to, raumenų kontrolė, be kurios neapsieina joks pasijodinėjimas su žirgais, nuostabiai formuoja tonusą ir lygsvarą kone kiekvienam žmogui.

Aidas.us

Komentarai

Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą