Atsiradusio eskizų albumo piešinių autorius – ne Vincentas van Goghas, sako Nyderlandų muziejus

AFP-Scanpix nuotr.

AFP-Scanpix nuotr.

 

Vincento Van Gogho (Vinsento Van Gogo) muziejus antradienį pranešė, kad rasto eskizų albumo, kuris buvo laikomas vienu didžiausių meno pasaulio atradimų per daugelį metų, piešinių autorius nėra garsusis olandų dailininkas.

Kaip pranešė Amsterdame įsikūręs muziejus, jo ekspertai seniai žinojo apie šį sąsiuvinį. Išstudijavę 56 iš 65 ten esančių piešinių nuotraukas, jie laikosi „nuomonės, jog jie negali būti priskiriami Vincentui Van Goghui“ ir tėra „imitacijos“.

Šį pranešimą muziejus paskelbė netrukus po to, kai Prancūzijos leidykla „Le Seuil“ pranešė ketvirtadienį išleisianti iki šios neskelbtų 65 V.Van Goho piešinių reprodukcijų knygą.

Spėliota, kad šis olandų dailininkas, kurio septyni šedevrai yra tarp 30 brangiausiai kada nors parduotų paveikslų pasaulyje, savo piešinius sukūrė rašalu viešbučio, kuriame jis buvo apsistojęs Prancūzijos pietiniame Arlio mieste, buhalterinėje knygoje.

Nors „Le Seuil“ spaudos konferencijoje Paryžiuje, kurioje buvo pranešta apie radinį, patys darbai nebuvo pristatyti, ketvirtadienį Prancūzijoje, JAV, Japonijoje, Britanijoje, Vokietijoje ir Nyderlanduose turėtų būti išleista knyga su šių priešinių reprodukcijomis „Vincent Van Gogh, the fog of Arles: the rediscovered sketchbook“ (Vincentas van Goghas. Arli rūkas. Iš naujo atrastas eskizų albumas).

uzsienis@bns.lt, +370 5 205 8525 – Užsienio naujienų skyrius

Komentarai

Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą