Į Kauną suvažiuos pasaulio lietuviai

652__9002af7967e18

Šių metų liepos 20 dieną Kaune, Vytauto Didžiojo universitete, prasidės intensyvūs Lietuvių kalbos ir kultūros vasaros kursai. Šie kursai į Kauną sukvies užsienio šalių piliečius ir pasaulio lietuvius, norinčius mokytis lietuvių kalbos bei geriau pažinti kraštą.

Pasak kursų vadovės, VDU tarptautinių ryšių prorektorės prof. Inetos Dabašinskienės, VDU tapo svarbiu traukos centru visiems, besidomintiems mūsų šalies kalba ir kultūra.

„Lietuvių kalbos ir kultūros vasaros kursai – puiki proga pažinti, pabendrauti, pabūti kartu su žmonėmis iš viso pasaulio ir tuo pačiu pramokti, gal pakartoti ar kiek patobulinti lietuvių kalbą. Džiugu, kad savo šaknų ieškojimo, gal smalsumo vedinas šiais metais į kursus atvyksta ir lietuvių kilmės jaunimas“, – džiaugiasi I. Dabašinskienė.

VDU Lietuvių kalbos ir kultūros vasaros kursų koordinatorė Žydrūnė Žemaitytė-Kviklienė teigia, kad per mėnesį trunkančius kursus susirinks daugiau nei trisdešimt studentų iš aštuoniolikos skirtingų šalių.

„Dalyviai atvyks ne tik iš ES šalių – Austrijos, Čekijos, Islandijos, Italijos, Ispanijos, Portugalijos, Turkijos, Vokietijos, bet ir iš kitų pasaulio valstybių – JAV, Kanados, Japonijos, Ukrainos, Gruzijos ar Uzbekistano“, – sako vasaros kursų koordinatorė.

Keturias savaites užsieniečiai gilins lietuvių kalbos žinias. Noro išmokti kalbą ir susipažinti su kultūra vienijami studentai kursų metu turtina žodyną, mokosi lietuvių kalbos gramatikos, dalyvauja diskusijose, daug sužino apie savitą mūsų krašto kultūrą, literatūrą, meną, istoriją ir politiką. Ne visų atvykstančių lietuvių kalbos žinios vienodos: vieni dar tik nori susipažinti su lietuvių kalba, kiti jau šiek tiek pažengę lietuvių kalbos žinovai. Kursų metu įvairūs VDU dėstytojai ves paskaitas apie Lietuvos kultūrą, meną, istoriją, kiną, nacionalinę virtuvę ir kitką.

Vasaros kursų dalyviai aplankys istorines Kauno vietas, muziejus, savaitgaliais keliaus į Vilnių, Trakus, Druskininkus. Pasilinksminti galės tarptautiniame vakarėlyje su ypatingu aprangos kodu.

„Svečių lauksime pasipuošusių savo šalies valstybinės vėliavos spalvomis“ – teigia Ž. Žemaitytė-Kviklienė.

Kursai jau tapo VDU ir Kauno miesto tradicija, kadangi nuo 1998 metų yra rengiami kasmet.

Parengta pagal: kauno.diena.lt / DMN inf.

Komentarai

Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą