Kaip alkoholio atsisakymas veikia mūsų organizmą

Fotolia nuotr. / Vyno taurės

Fotolia nuotr. / Vyno taurės

 

Neretai viena taurė vyno virsta keliomis, o kaip alkoholis veikia konkrečius vidaus organus, mūsų sveikatą ir odą, greičiausiai teko girdėti ne vieną kartą.

Kaip teigia priklausomybių gydytojas Damonas Raskinas, atsisakyti alkoholio gali būti nelengva, tačiau tikrai verta. Ir ne tik dėl organizmo detoksikacijos. „Negerti, kad ir kelias savaites, yra puiki idėja, ypač jeigu viršijate dienos limitą (1 alkoholio vienetas moteriai ir 2 vyrams)“, – tikina specialistas.

Jūs miegosite kur kas ramiau

Žurnale Alcoholism: Clinical & Experimental Research teigiama, kad gėrimas prieš miegą gali sutrikdyti normalų miego ciklą. Kitas tyrimas atskleidžia, kad alkoholis gali padėti užmigti žmonėms kur kas greičiau ir kiečiau iš pat pradžių, tačiau vėliau vis tiek miegosime neramiai. Užtat atsisakę alkoholio prieš miegą, kitą dieną patirsime visai kitus jausmus, t. y. jausimės sveikiau, gaiviau ir bus lengviau mąstyti, susikoncentruoti į darbus.

Mažiau suvalgysite

Remiantis American Journal of Nutrition publikuotu tyrimu, alkoholis greitai sukelia norą valgyti ir persivalgyti. Tai gali būti susiję ir su tuo, kad jis sužadina mūsų jausmus, rašoma Obesity žurnale. Pasirodo moterys, kurios išgėrė kelis gėrimus, net 30 proc. daugiau suvalgė, palyginti su tomis, kurios alkoholio atsisakė. Netgi lengvas apsvaigimas mus priverčia tapti jautresniais kvapų ir maisto atžvilgiu.

Galite pajusti priklausomybę saldėsiams

Cukrus pakelia dopamino kiekį, kuris mums garantuoja malonumą ir pasitenkinimą. O alkoholis daro tą patį. Taigi, labai tikėtina, jog atsisakę alkoholio, pajusite norą prisivalgyti saldumynų. „Nenustebkite, kad bandysite save kaip nors pamaloninti, ir jūsų mityba nušvis saldžiomis spalvomis“, – sako mokslininkai.

Gali nukristi svoris

Ar žinote, kiek alkoholis turi kilokalorijų? Vienoje „Margaritoje“ jų net 300, o štai kituose kokteiliuose gali būti ir iki 500 kcal!  Mokslininkai apskaičiavo, kad gerdami alkoholį mes vidutiniškai suvartojame nuo 300 iki 433 kcal daugiau. Taigi, atsisakę gėrimų ir nepakeitę jų skanėstais, tikrai sureguliuosime svorį.

Pagražės išvaizda

Jau po kelių dienų jūsų oda taps kur kas skaistesnė, susigrąžins prarastą drėgmę. Taip yra dėl to, kad alkoholis dehidratuoja organizmą, tad ilgainiui oda sausėja, raukšlėjasi. Dar viena alkoholio blogybė – veido raudonis skruostų, nosies srityse ir pan. Tikėtina, kad jeigu turite odos ligų, jų būklė gali taip pat pasitaisyti, kai liausitės vartoti alkoholį.

Sumažės rizika susirgti vėžiu

Remiantis Nacionaliniu vėžio institutu, alkoholio vartojimas didina gerklės, kepenų, krūtinės, storosios ir tiesiosios žarnos vėžio riziką. Ir ta rizika vis auga, jeigu alkoholio vartojimas peržengia ribas.

ji24_smalllogo

Komentarai

Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą