10 Idėjų: Ką veikti Amsterdame ?

ka-veikti-amsterdame-10-ideju

Amsterdamas labiausiai pagarsėjęs savo laisvumu. Žmonės įsivaizduoja šį miestą kaip linksmybių sūkurį, kuriame yra begalė barų bei klubų ir kur niekada nenurimsta audringas naktinis gyvenimas.  O kur dar prieštaringai vertinamas Raudonųjų žibintų kvartalas… Kita vertus, čia yra begalė lankytinų vietų, apie kurias dažnai pamirštama. Todėl šiame straipsnyje ir pristatome 10 idėjų, ką veikti nuvykus į Amsterdamą.

Būtinai apsilankykite Amsterdamo muziejuose

Būtina užsukti bent jau į tris muziejus. Amsterdam Museum (liet. „Amsterdamo muziejus“) jus pakvies pasinerti į paskutinius aštuonis urbanistinės evoliucijos šimtmečius (pavyzdžiui, čia galėsite išvysti 700 metų senumo batelius). Ons‘ Lieve Heer op Solder muziejus – neseniai restauruota ir 17 amžiaus šventumu dvelkianti „paslėpta“ bažnyčia Raudonųjų žibintų kvartale. Joods Historisch Museum (liet. „Žydų istorinis muziejus“), įsikūręs keturiose buvusiose sinagogose, yra kupinas nuotraukų, paveikslų ir artefaktų, pasakojančių Judaizmo istoriją Nyderlanduose. Be to, čia yra puikiai įrengta vaikų erdvė, o ir kavinės maistu nenusivilsite.

 

Amsterdamo muziejus

 Klumpės, tulpės, sūris ir vėjo malūnai – neatskiriami Amsterdamo bruožai

Ar ir jums Amsterdamas asocijuojasi su klumpėmis, tulpėmis, sūriu ir vėjo malūnais? Jei taip, nesivadovaukite vien tik klišėmis, bet pajuskite autentišką dvasią! Jei jus domina klumpių ir kitų tradicinių rankų darbo gaminių istorija bei simbolika, apsilankykite priemiestyje esančiame Zaanse Schans muziejuje. Jei norite pamatyti populiariausią tulpių pardavimo vietą Amsterdame, nuvykite į Bloemenmarkt (liet. „Gėlių turgų“). Jei norite paragauti aromatingų sūrių, užsukite į Reypenaer. Galų gale, savo akimis išvyskite bent vieną iš aštuonių Amsterdamo vėjo malūnų (žymiausias iš jų – De Gooyer).

Sūrių krautuvė Amsterdame

Savitą kraštovaizdį kuria begalė kanalų

Neatsiejamas Amsterdamo bruožas – net 165 kanalai, kuriuos kerta daugybė tiltų ir tiltelių. Šalia kanalų besidriekiančios gatvelės mėgstamos romantiškai pasivaikščioti nusiteikusių jaunuolių, juo labiau, kad visada galima užsukti į vieną iš greta esančių parduotuvių, galerijų ar autentiškų kavinių. Didžiausia kanalų sankaupa yra Prinsengracht rajone: čia ne tik daug žalumos ir spalvingų valčių, bet taip pat yra ir garsių objektų, tokių kaipWestererk bažnyčia (iš jos bokšto atsiveria vaizdinga panorama) bei Anos Frank namas. Verta apsilankyti ir istoriniame Brouwersgracht rajone: mažesniais kanalais apraizgyta vietovė – viena patraukliausių vietų gyventi Amsterdame.

Amsterdamo kanalai

Nacionalinis Olandijos bruožas – dviračiai

Turbūt nieko nenustebins teiginys, kad pagrindinė transporto priemonė Amsterdame – dviračiai. Patogu tai, kad išsinuomoti dviratį galima ne vienoje vietoje, o ir keliai visiškai pritaikyti dviratininkams. Be abejonės, neverta pamiršti kelių auksinių taisyklių: negalima važiuoti greta draugo, naktį būtina įsijungti šviesas ir, žinoma, palikus dviratį lauke, nereikėtų pamiršti jo prirakinti. Būtina paminėti ir tai, kad dviračiai naudojami ne tik susisiekimui, bet tai ir tam tikras laisvadvasiškumo simbolis: dviračiai vaidino svarbų vaidmenį siekiant užtikrinti moterų balsavimo galimybę, be to, jie buvo sėkmingo demokratijos įsitvirtinimo Nyderlanduose dalis.

Dviračių nuoma Amsterdame

Vienas iš tradicinių patiekalų – žalia silkė

Būtina paragauti žalios silkės. Tai gal ir neskamba labai patraukliai, bet, patikėkite, skonis jūsų tikrai nenuvils. Geriausias laikas išbandyti šį patiekalą yra tarp gegužės ir liepos: tuo laikotarpiu silkės prekyvietėse neužsistovi ir jų skonis yra pats „tikriausias“, kadangi joms pagardinti nenaudojami jokie kiti produktai (tokie kaip svogūnai ar marinuotos daržovės). Amsterdame kokybiškos silkės galima įsigyti tiesiog gatvėse, visgi geriausia vieta –Stubbe‘s Haring restoranas, esantis netoli Centrinės stoties.

Tradicinis Amsterdamo patiekalas - Žalia silkė

Užklyskite ir į Raudonųjų žibintų kvartalą

Amsterdamo Raudonųjų žibintų kvartalas yra pagarsėjęs visame pasaulyje ir jo reputacija ne visada yra pati geriausia. Bet kiekvienas apsilankęs supras, kad iš tiesų tai nėra kažkuo labai ypatingas kvartalas: tai tarsi mažas Las Vegasas, kuriame apstu sekso prekių parduotuvių ir kur savo vietą atrado multikultūrinė bendruomenė, sudaryta iš prostitučių, narkomanų, transvestitų ir panašių asmenų. Žinoma, nuvykus į Amsterdamą būtina užklysti į šį rajoną ir susidaryti savo nuomonę, kaip ten viskas vyksta iš tiesų. Trikampiu išsidėsčiusį kvartalą galima rasti netoli Centrinės stoties. Beje, tai seniausia miesto dalis.

Raudonųjų žibintų kvartalas Amsterdame

Garsieji Rembranto ir Vermerio paveikslai – Valstybiniame muziejuje

Viena iš lankytinų vietų Amsterdame – Rijksmuseum (liet. „Valstybinis muziejus“). Architektas Pierre Cuypers suprojektavo muziejų kaip pasaulietišką bažnyčią, vėliau ispanų architektas Cruz y Ortiz pastatą meistriškai renovavo. Šiuo metu muziejuje sukaupta didžiausia meno kūrinių kolekcija šalyje (seniausi darbai siekia 15 a.). Visgi, muziejaus „žvaigždės“ išlieka nepakitusios jau kurį laiką – tai Rembranto „Nakties sargyba“ („The Night Watch“) ir Vermerio „Virtuvės mergaitė“ („Kitchen Maid“). Abu šie paveikslai eksponuojami įspūdingoje muziejaus Garbės galerijoje.

Valstybinis Amsterdamo muziejus Rijksmuseum

Prekių įvairovė Amsterdamo turguose

Jei norite pajusti multietninę Amsterdamo dvasią, jums būtina apsilankyti turguose. Pagrindinis ir žinomiausias turgus Amsterdame – Albert Cuyp markt, esantis Pijp rajone. Tai puiki galimybė pažvelgti į olandų gyvenimą iš vidaus, kadangi čia galima įsigyti pačių įvairiausių prekių, pradedant rūkytais unguriais, baigiant surinamietiškais šerbetais. Autentiški ir gretimuose rajonuose esantys turgūs: Oost rajone esantis Dappermarkt ir Jordaan rajone gyvuojantis Lindemarkt. Be to, Jordaan rajone esančiame Noodermarkt turguje šeštadieniais galima įsigyti ekologiškų ūkių produkcijos, o pirmadieniais – antikvarinių prekių (šis turgus yra mažiau turistinis nei didysis Waterlooplein blusų turgus).

Albert Cuyp markt turgus

Gurmanams – indoneziečių restoranai

Indonezietiškų patiekalų Olandijoje kilmė sieka laikotarpį po karo, kai kolonija atgavo nepriklausomybę, o Olandija atvėrė duris indoneziečiams imigrantams. Populiariausi patiekalai šventėms – indonezietiškas „rijsttafel“(liet. „ryžių stalas“) ir fondiu. Indonezietiškų valgių galima paragauti ne vienoje vietoje. Jei neieškote nieko įmantraus, galite išbandyti pigius surinamiečių-indoneziečių-kinų užkandžių barus. Jei norite ko nors prabangesnio, galite išmėginti jau minėtą „ryžių stalą“ – daržovių, žuvies ir mėsos asorti, patiektą mažomis porcijomis. Viena rekomenduojamų vietų – jaukus, klasikinis Kantjil & de Tijger restoranas.

Kantjil de Tijger Indoneziečių restoranas Amsterdame

Atraskite Begijnhof sodą

Begijnhof – uždaras ir labai tylus sodas, kur transporto keliamas užesys ir miesto triukšmas dingsta tolumoje. Sodas, kartu su greta esančiu vienuolynu buvo įkurti 14 amžiuje ir tarnavo kaip Beguines seserijos namai. Kiemo viduryje stovi Engelse Kerk (liet. „Anglų bažnyčia“), kuri yra pagrindinė religinių ceremonijų vieta vietinei anglų bendruomenei. Išties verta apsidairyti teritorijos viduje: ši vieta, nors ir mėgstama turistų, yra be galo rami ir tyli.

Begijnhof sodas Amsterdame

Puikūs viešbučių pasiūlymai Amsterdame – ieškoti viešbučių.

Patiko? Pasidalinkite 🙂Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someone
 
Autorius: Andrius | viesbuciurezervacija.lt

 

Komentarai

, ,
Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą