Kurią dieną Lietuvos gyventojai apsiperka dažniausiai?

healthy-food-shopping

Leisti laisvalaikį tarp parduotuvių lentynų savaitgaliais lietuviai nebenori, o įsigyti būtiniausių pirkinių dažniausiai stengiasi likus dienai ar dviem iki laisvadienių. Prekybos tinklo „IKI“ pastarųjų dvejų metų duomenimis, daugiausiai pirkėjų parduotuvėse sulaukiama penktadieniais. Šią dieną parduotuvėse apsilanko maždaug 16 proc. visų savaitės pirkėjų, o pirkiniams jie išleidžia daugiau nei bet kurią kitą dieną.

„Dar neseniai gan populiariais buvę savaitgaliniai apsipirkimai šiuo metu yra patrauklūs vis mažesnei daliai žmonių. Vis daugiau pirkėjų pastaruoju metu visais būtiniausiais pirkiniais stengiasi pasirūpinti įprastą darbo dieną ar artėjant savaitgaliui. Nors dažniausia apsipirkimų diena antrus metus išlieka penktadienis, pastebime, kad vis dažniau į parduotuves užsukama ir ketvirtadieniais. Greičiausiai dėl to, kad mėgautis savaitgaliu žmonės linkę pradėti kuo anksčiau – jau penktadienio vakarą“, – sako prekybos tinklo „IKI“ viešųjų ryšių atstovė Berta Čaikauskaitė.

Nors savaitgaliais į parduotuves išsiruošia mažiau gyventojų, prekybininkai pastebi, kad daugiau nei šeštadienį pirkiniams yra išleidžiama tik penktadienį.

„Be abejo, pastovus pirkėjų srautas parduotuvėse išlieka ir savaitgaliais. Dalis gyventojų tiesiog neturi laiko apsipirkti kitomis dienomis, kiti – paprasčiausiai yra įpratę tai daryti savaitgaliais. Verta paminėti, kad šeštadieniais ir sekmadieniais nemažai gyventojų užsuka į mažesnes parduotuves greitiems ir smulkesniems apsipirkimams – šiltuoju metų laiku nusipirkti ledų ar atsigerti, eidami pro šalį – įsigyti užkandžių ar kitokių smulkių pirkinių“, – akcentuoja B. Čaikauskaitė.

Antra pagal didžiausią pirkėjų skaičių savaitės diena „IKI“ tinklo parduotuvėse yra antradienis, tačiau šią dieną „IKI“ parduotuvės sulaukia daugiau pirkėjų dėl taikomų nuolaidų.

„Jau tapo savotiška tradicija, kad visose „IKI“ parduotuvėse antradienis yra senjorų apsipirkimo diena, kai jie gali pasinaudoti didesnėmis nuolaidomis. Pastebime, kad garbaus amžiaus gyventojai išties noriai naudojasi šia galimybe, savo apsipirkimus planuoja antradieniais ir pirkiniams išleidžia maždaug 30 proc. daugiau nei kitomis savaitės dienomis – kai kurių produktų įsigyja ilgesniam laikotarpiui, o į pirkinių krepšelius įtraukia ir tokių prekių, kurių kitomis dienomis sau leidžia rečiau“, – sako B. Čaikauskaitė.

Mažiausias pirkėjų srautas parduotuvėse, prekybos tinklo duomenimis, yra sekmadieniais, kuriuos didelė dalis gyventojų skiria poilsiui prieš naują darbo savaitę.

Lyginant laikotarpį nuo praėjusių metų rugsėjo iki šių metų kovo su tuo pačiu laikotarpiu praėjusiais metais, „IKI“ tinklo parduotuvių apyvarta augo visomis savaitės dienomis, tačiau labiausiai – ketvirtadieniais.

 

Komentarai

Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą