„Laiminga, besididžiuojanti ir nuolanki“: Femkė Halsema – pimoji Amsterdamo merė moteris

Buvusi GroenLinks lyderė Femkė Halsema – naujoji Amsterdamo merė, pirmoji merė moteris miesto istorijoje ir pirmoji merė iš kairiųjų žaliųjų partijos.

F. Halsema, 52-ejų metų moteris, atstovavo GroenLinks parlamente nuo 2002 iki 2010 metų. Ji gyvena Amsterdamo rytiniame rajone ir teigia, kad dabar yra „laiminga, besididžiuojanti ir nuolanki“.

„Didelė garbė bus tarnauti mano bičiuliams miesto gyventojams ateinančius metus“, – merė dalinosi savo tinklalapyje. „Padarysiu viską, ką galėsiu, būdama visų amsterdamiečių mere.“

F. Halsemos vardas pagarsėjo po vietinių rinkimų kovą, kai GroenLinks iškilo kaip didžiausia partija olandų sostinėje. Vis dėlto procesas, kol ji pavadinta nauja mere po Eberhardo van der Laano mirties, užtruko keletą mėnesių ir buvo purvinas bei ginčytinas, nes paraiškos buvo pradėtos iš naujo svarstyti pareigūnams teigus, kad pasirodė nepakankamai tinkamų kandidatų.

Tyrimas

Viešasis prokuroras taip pat buvo pradėjęs tyrimą, kaip informacija apie mero skyrimo procesą nutekėjo į žiniasklaidą.

Telegraaf ir Parool abu pranešė, kad tarp skyrimo komiteto ir F. Halsemos buvo nesutarimų, iš dalies dėl to, kad F. Halsema neturi daug valdymo patirties.

Kiti kritikavo F. Halsemą dėl to, kad ji „šalta“ ar „per daug politiškai korektiška“, ir daugiau nei 7000 žmonių pasirašė peticiją, kad F. Halsema nebūtų įleista į miesto rotušę. „Ji turės įrodyti, kad yra priešingai, nei žmonės mano, bet, žinoma, tam ji gaus daug gerų patarimų“, – teigė NOS reporteris Edwinas van der Bergas.

Darbas

Palikusi nacionalinę politiką 2010-aisiais, F. Halsema kūrė televizinį dokumentinį serialą, dirbo rašytoja, vadovavo keliems tyrimams ir pirmininkavo keliems labdaros fondams.

F. Halsemos kandidatūra bus perduota karaliaus įgaliotiniui Šiaurės Olandijos provincijoje, Johanas Remkesas ir ji bus oficialiai paskirti karaliaus.

Laikinasis meras Jozias van Aartsenas teigė, kad „nepaprasta garbė yra tarnauti šiam labai ypatingam miestui ir jo žmonėms. Sveikinu buvusią kolegę Femkę Halsemą su tarybos sprendimu ir linkiu jai daug išminties ir pasitenkinimo darbu.“

OlandijosLietuviai.lt

Komentarai

,
Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą