Lenkijos įstatymų leidėjai įteisina medicininę marihuaną

Lenkijos AFP  konservatorių valdomas parlamentas praeitą savaitę balsavo už medicininės marihuanos legalizavimą. Legalizuodama medicininę marihuaną, ES narė paseks Čekijos Respublikos, Suomijos, Nyderlandų, Portugalijos, Ispanijos taip pat 23-jų Amerikos valstijų bei Urugvajaus, kuris 2013-aisiais tapo pirmąja šalimi, visiškai legalizavusia kanapių vartojimą, pėdomis.

Į įstatymą įtrauktas leidimas vartoti kanapes tik medicininiais tikslais, tačiau jokiu būdu ne pramogai. Įstatymų projekte taip pat buvo pateiktas siūlymas kanapes auginti Lenkijoje, tačiau vėliau jis buvo atmestas.

Šį įstatymą praeitais metais pateikė Piotras Marzecas-Liroyus, į politiką pasukęs reperis, kuris tuo metu buvo Kukiz’15 antikonstitucinio judėjimo narys.

Už leidimą vartoti receptinius kanapių pagrindu gaminamus vaistus balsavo 440 įstatymų leidėjų, du balsavo prieš ir vienas susilaikė. Tam, kad šis įstatymas įsigaliotų, dar reikės sulaukti senato ir prezidento patvirtinimo.

Praėjusiais metais Sveikatos apsaugos ministras pasidavė visuomenės daromam spaudimui ir patvirtino išmokų už tam tikrus specialius gydymo kursus, kurių metu bus skiriami kanapų pagrindu pagaminti medikamentai, apmokėjimą.

Visuomenės diskusijos apie medikamentų, kurių sudėtyje yra marihuanos, vartojimą Lenkijoje suintensyvėjo po 2015 m. incidento vaikų ligoninėje. Vaikų gydytojas, neinformavęs valdžios, ėmėsi eksperimento, kurio metu savo epilepsija sergantiems ligoniams paskirdavo marihuanos. Vėliau už neleistinus veiksmus šis buvo atleistas iš darbo.

Diskusijos buvo tęsiamos ir vėliau. Ypač suintensyvėjo po kairiųjų pažiūrų įstatymų leidėjo Tomaszo Kalitos mirties. Šis mirė 2017m. sausio mėn. po ilgos kovos su smegenų vėžiu.

Sausio mėn. buvo atlikta apklausa, kurios duomenimis, net 78 proc. lenkų mano, kad marihuana turėtų būti legali.

 

 

Justina Tumaitė | OlandijosLietuviai.lt

Komentarai

,
Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą