Lietuva turės komercijos atašė Nyderlanduose

Nuo 2018 m. birželio numatoma paskirti komercijos atašė Nyderlanduose. Tokį nutarimą Vyriausybė turėtų patvirtinti šį trečiadienį. Pareigybė steigiama vietoj komercijos atašė Sankt Peterburge, vieno iš dviejų Rusijoje. Atstovą Maskvoje numatoma palikti.

Vyriausybė apsisprendė turėti komercijos atašė „bent šešias Sankt Peterburgo rinkas“ atstojančioje Nyderlandų Karalystėje, praėjus daugiau nei trim metams po įvesto prekių embargo į Rusiją 2014 m. rugpjūtį. 

Šiuo metu iš viso dirba 12 Lietuvos komercijos atašė Švedijoje, Norvegijoje, Suomijoje, Prancūzijoje, Vokietijoje, Ukrainoje, Baltarusijoje, Rusijoje, Izraelyje, Kinijoje ir JAV.

Po lietuviškoms prekėms įvesto embargo Rusijos tarp patvirtintų prioritetinių eksporto rinkų nebeliko, tačiau Maskvoje ir Sankt Peterburge ir toliau dirba daugiausiai diplomatų ekonomistų ir komercijos atašė iš Lietuvos.

Eksportuojame triskart daugiau

Šiuo metu į Nyderlandus lietuviškos kilmės prekių iškeliauja už tris kartus didesnę vertę nei į Rusiją.

 

Lietuviškų prekių eksportas į Rusiją nebesudaro nė dešimtadalio viso eksporto, dominuoja reeksportas.

Atsigavus Rusijos rinkai per aštuonis 2017 m. mėnesius, palyginus su 2016 m. sausiu-rugpjūčiu, eksportas išaugo 28,5%, iki 2,7 mlrd. Eur, tačiau tik 7,9% buvo lietuviškos prekės (219 mln. Eur). Palyginti į Nyderlandus per laikotarpį eksportuota prekių už 727 mln. Eur, iš jų 84% lietuviškos kilmės prekės (610 mln. Eur).

Daugiausia žmogiškųjų išteklių sutelkta, kaip jau minėta, Rusijoje (5), Kinijoje (3) ir JAV (3). O, pavyzdžiui, Švedijoje dirba tik vienas komercijos atašė. Palyginti 38 mln. vartotojų rinką turinčioje kaimyninėje Lenkijoje, kur 2016–2018 m. prognozuojamas vienas didžiausių importo augimų pasaulyje, eksportuojantis verslas į ką kreiptis pagalbos neturi.

Vz.lt

Komentarai

, ,
Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą