Lietuvoje euras iškratė kojines

show_foto

Lietuviai yra specialistai papasakoti, kaip blogai gyvena ir kokia neturtinga šalis yra Lietuva. Tačiau ne tokia jau ir neturtinga – bankininkai pranešė, kad indėliai Lietuvoje perkopė 50 milijardų ribą.

Tokie duomenys aiškinami tuo, kad artėja euro įvedimo laikotarpis ir gyventojai iškratė savo kojines. Parduotuvės nebeturi kur dėti centų, o bankomatai, priimantys pinigus, „pripenėti“ kaip žąsiukai rudenį.

Pranešama, kad komercinių bankų indėlių portfelis per tris šių metų pusmečius išaugo 5,7 procento ir pirmą kartą pasiekė rekordinę 50,3 milijardo litų ribą.
Vien trečiąjį 2014 m. ketvirtį per grynuosius pinigus priimančius bankomatus į sąskaitas bankuose įnešta 2,46 mlrd. litų – maždaug trečdaliu daugiau nei atitinkamu metu pernai.

Bankų sektoriaus valdomas turtas šiemet per devynis mėnesius padidėjo 2,8 proc. ir 2014 m. spalio 1 d. siekė 79,8 mlrd. Lt. Didžiausią bankų turto dalį sudarančio klientams teikiamų paskolų portfelio plėtra atitinkamu metu sudarė 0,7 proc., o paskolų suma pasiekė 51,4 mlrd. Lt.

Per 2014 m. tris ketvirčius bankai uždirbo 618,7 mln. Lt pelno. Tai yra 2 proc. daugiau negu per atitinkamą praėjusių metų laikotarpį. Tokį pokytį lėmė pagrindinio bankų pajamų šaltinio – grynųjų palūkanų pajamų – augimas. 2014 m. devynių mėnesių bankų grynosios palūkanų pajamos, palyginti su praėjusių metų atitinkamu laikotarpiu, ūgtelėjo 65 mln. Lt (7,3 proc.) – iki 954,6 mln. Lt. Per 2014 m. tris ketvirčius pelningai dirbo šeši bankai ir šeši užsienio bankų filialai, nuostolingai – vienas bankas ir du užsienio bankų filialai.

norvegijosnaujienos.info

Komentarai

Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą