Lietuvos raitelis R. Vismeris startavo konkūrinio jojimo varžybose Olandijoje

Sausio 12-15 dienomis, Drachtene, Olandijoje, tarptautiniame konkūrų turnyre (CSI1*) šiais metais pirmą kartą dalyvavo lietuvis Ričardas Vismeris su žirgu Quaidano. Nors raitelis pademonstravo savo aukštą meistriškumą ir pirmąsias dvi varžybų dienas konkūrų maršrutus įveikė be klaidų, užlipti ant aukščiausios nugalėtojų pakylos jam visgi nepavyko.

„Žirginis sportas yra nenuspėjamas, todėl geras startas dar nereiškia, jog sėkmė lydės iki pat paskutinės varžybų akimirkos. Tačiau galimybė atstovauti savo šaliai tarptautinėse varžybose ir konkuruoti su pajėgiausiais konkūrų raiteliais – jau didelis laimėjimas. Džiaugiamės, jog mūsų šalies sportininkai kelia sau vis aukštesnius tikslus, o dalyvaudami tokio aukšto lygio varžybose įgyja vis daugiau meistriškumo, patirties startams ateityje“, – sakė Lietuvos žirginio sporto federacijos prezidentas Gediminas Gutkauskas.

Pirmą varžybų dieną dviejų fazių maršrutą (kliūčių aukštis – 120 cm) R. Vismeris baigė be baudos taškų ir finišavo keturioliktas, aplenkdamas net 72 varžovus. Iš viso šioje rungtyje tarpusavyje varžėsi 86 duetai. O geriausiai pasirodė varžybų šeimininkas, olandas Tonny Leeuwen su žirgu Empafee Bn.

Antrą varžybų dienų dviejų fazių maršrutą (kliūčių aukštis – 130 cm) R. Vismeris taip pat įveikė be klaidų ir finišavo dar aukštesnėje, vienuoliktoje, pozicijoje. Šiame konkūre varžėsi net 95 raiteliai, o pirmoje vietoje finišavo olandė Lisa Everts su žirgu Archem B.

Visgi paskutinioji varžybų diena R. Vismeriui buvo mažiau sėkminga ir nulėmė galutinį varžybų rezultatą. Šios dienos nugalėtoju tapo Annelies Vorsselmans su žirgu Chavantele Z iš Belgijos.

R. Vismeris buvo vienintelis Lietuvos atstovas šiame tarptautiniame konkūrų turnyre. Didžiąją dalį dalyvių sudarė raiteliai iš Olandijos, taip pat Belgijos, Švedijos, Vokietijos ir kitų šalių.

PRANEŠIMĄ PASKELBĖ: – -, UAB “VIP VIEŠOSIOS INFORMACIJOS PARTNERIAI”