Nors dirba daugiau, namuose olandės vis dar dažniau, nei vyrai gamina maistą ir valo

Elderly lady during ironing

Anot naujausio Socialinių reikalų ministerijos užsakyto tyrimo, moterys ir toliau buities darbams skiria dvigubai daugiau laiko negu vyrai, nors darbe jos praleidžia vis daugiau laiko.

Socialinių reikalų ministras Lodewijk Asscher paprašė, kad Verwey-Jonker institutas ištirtų, kaip pasidalijami namų ruošos darbai, ir įvertinti, ar pokyčiai darbe turi kokios nors įtakos. Antradienį dienraščiui „Trouw“ ministras sakė, kad akivaizdaus poveikio nepastebėta, tad jokių pokyčių įstatymų lygyje įvesti neplanuojama.

„Galime nustatyti darbo valandas, bet negalime priversti teisingiau pasidalyti buities darbus“, – dienraščiui sakė tyrėja Marian van Klein.

Instituto tyrėja teigia, kad tradicines šeimas, kai dirba vyras, o moteris augina vaikus, keičia 1.5 šeimos maitintojo modelis.

Nors daugiau moterų turi darbus ir dirba ilgiau, joms vis tiek tenka vidutiniškai 20 valandų namų ruošos darbų. Vyrai, priešingai, per savaitę valymui, maisto ruošai bei vaikų priežiūrai skiria devynias valandas.

„Moterys pačios tą pasirenka“, – teigia tyrėja M. Van der Klein. „Joms bent jau taip atrodo, kad jos renkasi… visi tyrimai rodo, kad moterims rūpinimasis kitais yra svarbesnis nei vyrams.“

dutcnews.nl

Komentarai

Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą