Nyderlandai atsisakė išslaptinti reiso MH17 katastrofos tyrimo dokumentus

screen-shot-2015-08-13-at-17-32-50

Nyderlandai atsisakė žurnalistams pateikti virš Ukrainos numušto Malaizijos oro linijų Boeing 777 katastrofos tyrimo dokumentus, pranešė televizijos kanalas „RTL Nieuws“.

Žiniasklaidos atstovai, norėję pasinaudoti Atviros vyriausybės įstatymu, kreipėsi į Nyderlandų Saugumo ir justicijos ministeriją prašydami suteikti informaciją apie šios katastrofos tyrimą. Tačiau ministras Ardas vam der Steras (Ard van der Steur) pranešė, kad nepaisant informacijos svarbos visuomenei, Marko Riutės (Mark Rutte) vadovaujama vyriausybė mano, kad „yra svarbiau išlaikyti paslaptį“.

Anksčiau Nyderlandai paviešino kai kuriuos tyrimo dokumentus, tačiau didžioji dalis informacijos popieriuje taip ir liko neatskleista, nes tekstas daugelyje vietų buvo užbrauktas juodu rašalu. Van der Steras pareiškė, kad šie dokumentai skirti vidiniam naudojimui ir gali neigiamai paveikti Nyderlandų ir kitų šalių tarpusavio santykius.

Rusija anksčiau kreipėsi į visas tyrime dalyvaujančias valstybes, kad šios paviešintų turimą informaciją apie katastrofos tyrimą.

Keleivinis lėktuvas „Boeing“, skridęs iš Amsterdamo į Kvala Lampūrą, buvo numuštas virš Ukrainos teritorijos 2014 m. liepos 17 d. Katastrofoje žuvo 298 žmonės. Galutinė Nyderlandų lėktuvo katastrofos tyrimo ataskaita bus paskelbta 2015 m. spalio mėnesį.

ekspertau.eu logo

Komentarai

Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą