Nyderlandų ambasadorius skatina SGD platformos atsiradimą Lietuvoje

Vytautas Grubliauskas. Egidijaus Jankausko nuotr.

Vytautas Grubliauskas. Egidijaus Jankausko nuotr.

 

Pirmadienį dviejų dienų vizitą Klaipėdoje pradėjęs Nyderlandų Karalystės ambasadorius Lietuvoje Bertas van der Lingenas (Bert van der Lingen) apsilankė suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) terminale, susitiko su uostamiesčio meru Vytautu Grubliausku, uosto bei įmonių atstovais. Vizito metu aptartos SGD panaudojimo galimybės ir perspektyvos Klaipėdos mieste, pritaikant Nyderlandų Karalystėje vystomas gerąsias SGD panaudojimo praktikas.

SGD panaudojimo srityje stipriai pažengusiuose Nyderlanduose šios rūšies dujų panaudojimas yra skatinamas pramonėje, logistikoje ir sunkiojo transporto sektoriuje, todėl vizito metu ambasadoriui buvo sudaryta galimybė apsilankyti SGD terminalo laive-saugykloje „Independence”. Svečias buvo supažindintas su laivo-saugyklos su išdujinimo įrangos technologija, pristatyta „Independence” statybų istorija, SGD klasterio veikla bei įgyvendinamas SGD paskirstymo stoties projektas.

Po apsilankymo SGD terminale Nyderlandų ambasadorius Lietuvoje teigė, kad Lietuvoje veikiantis SGD terminalas atveria dideles galimybes Lietuvai tapti svarbiu regioniniu SGD centru, kuris kuria potencialą plėtotis SGD infrastruktūrai miestuose ir miesteliuose. Taip pat ambasadorius lietuvius skatino jungtis į nacionalinę SGD platformą sekant Nyderlandų pavyzdžiu.

Nyderlandų ambasadorius pristatė ne tik gerąsias SGD panaudojimo praktikas, bet jau Nyderlanduose veikiančios nacionalinės SGD platformos idėją, kuri greitai pasklido ir kitose Europos valstybėse. SGD platformas jau yra įsiteigusi Vokietija ir Belgija (Flandrijos regionas), netrukus šiuo pavyzdžiu paseks Prancūzija. Nacionalinė konkrečios valstybės SGD platforma vienija tos šalies įmones, dirbančias SGD srityje – nuo gamintojų ir tiekėjų, žinių ir mokymo institucijų iki pardavėjų ir galutinių vartotojų. Tokia platforma užtikrina didelę sinergiją tarp įmonių, sukurdama galimybę greitai reaguoti į klientų poreikius, vystyti bendrus projektus ir dalintis gerąja praktika.

Įgyvendindama „Green Deal” (Žaliojo susitarimo) projektą, Nyderlandų SGD platforma iškėlė ambicingus tikslus: šalyje turėti 50 jūroje plaukiojančių SGD laivų, 50 krante esančių laivų ir 500 sunkiasvorių sunkvežimių. Planuojama, kad iki 2020 m. Nyderlanduose bus 5000 sunkiasvorių sunkvežimių, varomų suskystintomis gamtinėmis dujomis. Šiuo metu Nyderlanduose veikia daugiau kaip 14 SGD užpildymo stotelių, pagal Europos Sąjungos reikalavimus jos turi būti įrengtos kas 400 kilometrų.

„Vizito metu dar sykį įsitikinome, jog Nyderlandų patirtis rodo, kad SGD yra ypač patrauklus kuras sunkius krovinius gabenančioms ir didelius nuotolius važiuojančioms transporto priemonėms. SGD leidžia dyzelinius variklius sklandžiai pakeisti mažiau taršos skleidžiančiais ir tyliau veikiančiais SGD varikliais. Tai – puikus pasirinkimas viešajam miesto transportui, šiukšlių išvežimo bendrovėms, taip pat maisto perdirbimo pramonėje, kur reikalingas stabilus, patikimas ir didelis energijos kiekis gaminamų maisto produktų džiovinimui, atšaldymui ar atšildymui. Mes, kaip SGD infrastruktūros operatorius ir vystytojas, akivaizdžiai matome, kad einame teisingu keliu ir siekiame, kad Klaipėdos miestas taip pat analizuotų galimybes tapti dalimi „Žaliojo susitarimo” “, – sakė AB „Klaipėdos nafta” generalinis direktorius Mantas Bartuška.

Valstybei priklauso 72,32 proc. „Klaipėdos naftos” akcijų.

 

Respublika, Eltos inf.

Komentarai

,
Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą