Nyderlandų premjeras prašo vokiečių ir belgų per Velykas nevykti į jo šalį

Nyderlandų ministras pirmininkas Markas Rutte trimis kalbomis kreipėsi į vokiečius ir belgus, prašydamas per Velykas nevykti į jo šalį. „Nevykite į Nyderlandus, likite namuose“, – sakė jis ketvirtadienį po krizinio kabineto posėdžio. Premjeras ir olandus paragino dėl koronapandemijos atsisakyti kelionių.

M. Rutė sakė, kad tikisi geranoriškumo. Apie draudimą esą negali būti kalbos. Pasienio kontrolių per Velykas, anot premjero, nebus. Prieš tai parlamentarai pareiškė susirūpinimą, kad per laisvadienius į šalį gali atvykti daug užsieniečių ir taip prisidėti prie viruso plitimo. Vis dėlto turizmo sektorius nesitiki didesnių lankytojų skaičių iš kaimyninių valstybių. Užsakymų Velykoms iš ten beveik nėra, pranešė Nyderlandų naujienų agentūra ANP.

Populiarios Olandijos atostogų teritorijos Zelandijos provincijos pakrantėje ir taip turistams jau yra tabu. Nakvoti čia draudžiama – net nuosavuose atostogų būstuose. Atostogos kituose regionuose iš esmės dar galimos. Tačiau muziejai, restoranai ir kavinės uždarytos.

JAV Johnso Hopkinso universiteto ketvirtadienio duomenimis, Nyderlanduose iki šiol patvirtinta 14 800 infekcijos atvejų, 1 339 žmonės mirė.

ELTA

Komentarai

Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą