Nyderlandų vyriausybė išlošė daugiau laiko dėl Ukrainos

AFP/„Scanpix“ nuotr. / Nyderlandų ministras pirmininkas Markas Rutte

AFP/„Scanpix“ nuotr. / Nyderlandų ministras pirmininkas Markas Rutte

 

Nyderlandų valdančioji koalicija sugebėjo nedidele persvara blokuoti opozicijos mėginimą pasiekti, kad ministrų kabinetas tučtuojau atsiimtų paramą ES ir Ukrainos asociacijos susitarimui. Tokį balsavimą parlamente po referendumo inicijavo opozicijoje dirbantys socialistai, skelbia „DutchNews.nl“.

Socialistų partijos atstovai, kalbėdami apie pasiūlymą, priminė referendumo dėl ES ir Ukrainos susitarimo baigtį. Tąsyk dauguma – 61 proc. balsavusių Nyderlandų rinkėjų nepritarė asociacijos sutarčiai.

Pasiūlymą atsiimti paramą ES ir Kijevo susitarimui parėmė visi opozicijos atstovai parlamente, be to, prie jų prisijungė vienas valdančiosios Leiboristų partijos deputatas.

Tačiau valdančiajai koalicijai užteko balsų pasiūlymo atmetimui – prieš jį balsavo 74 abiejų koaliciją sudarančių partijų atstovai ir dar du nepriklausomi parlamentarai. Už – 71 deputatas.

Tad dabar vyriausybė, vadovaujama premjero Marko Rutte, laimėjo daugiau laiko diskusijoms su Bendrijos partneriais dėl pataisų asociacijos susitarimo tekste.

Referendumas buvo patariamasis, bet paaiškėjus, kad nugalėjo stovykla „Ne“, vyriausybė patikino visuomenę, jog tikrai atsižvelgs į balsavimo rezultatus.

M.Rutte praėjusią savaitę teigė parlamentarams, kad neturės jokių galimybių išsiderėti pakeitimų asociacijos susitarime, jei Nyderlandai nuspręs formaliai jo neberemti.

Šaltinis: 15min.lt

Komentarai

Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą