Olandai pirmieji pasaulyje sukūrė nacionalinį „daiktų internetą“

„Fotolia“ nuotr. / Ateities technologijos

„Fotolia“ nuotr. / Ateities technologijos

 

Nyderlandai šią savaitę tapo pirmąja pasaulyje šalimi, kurioje paleistas nacionalinio masto „daiktų internetas“, sujungiantis įvairius daiktus į vieną tinklą ir leisiantis siųsti ir gauti duomenis.

Teigiama, kad toks tinklas yra kitas didelis žingsnis interneto evoliucijoje ir iš esmės pakeis tai, kaip veiks verslas ir gyvens žmonės.

Kalbant apie „daiktų internetą“, daiktu gali būti laikomas netgi asmuo su implantuotu širdies monitoriumi, karvė su implantuota mikroschema, jutiklius turintis automobilis – bet kas, kam galima suteikti IP adresą ir kas galėtų perduoti duomenis tinklui.

Mažos duomenų perdavimo spartos („LoRa“) mobiliojo ryšio tinklas yra itin svarbus sujungiant įvairius objektus, nes daugelis jų negalėtų prisijungti prie namų ar darbovietės belaidžio interneto tinklo.

„Nuo ketvirtadienio „KPN LoRa“ tinklas yra prieinamas visuose Nyderlanduose, – pranešė telekomunikacijų įmonė KPN. – Taigi, Nyderlandai yra pirmoji šalis pasaulyje, turinti „LoRa“ tinklą „daiktų internetui“.

Šis tinklas praėjusių metų lapkritį buvo paleistas Roterdame ir Hagoje, o vėliau laipsniškai plėstas visoje šalyje, nes sulaukė „didelio vartotojų susidomėjimo“.

KPN pranešė jau sutarusi dėl maždaug 1,5 mln. daiktų sujungimo.

bns_logo_v215min logo

Komentarai

,
Gaukite mūsų naujienlaiškį

Įveskite savo el. pašto adresą